Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrad Comlongon, Clarencefield, Dumfries, Skotsko

 

Lady Marion Carruthers se vdá na přání svého otce za Sira Jamese Douglase, ale na její věno má zálusk i mocný baron Lord Maxwell. Ten zpochybní manželský svazek a vyvolá u jemu nakloněnému soudu rozvod Marion a Jamese. Lady Marion se bojí, že rozpoutá ve Skotsku válku a uteče na hrad Comlongon, který patří jejímu strýci. Rozzuřený Maxwell táhne s vojskem a oblehá hrad prý tak dlouho, dokud mu Marion nevydají. Zoufalá lady Marion skočí z věže a roztříští si hlavu a všechny kosti. Je mrtvá a na místě, kam dopadne nikdy nevzroste tráva.

Skotská „Gray lady“
Tato pověst se váže ke skotské „Šedé paní“, jejíž obraz je pozorován po celá staletí od 25. září 1570, kdy spáchala sebevraždu. Objevuje se vždy na hradbách této pevnosti ležící na anglicko-skotské hranici a naříká. Sebevražedkyně nemůže být pohřbena ve svaté půdě, proto její duše prý bloudí na rozhraní našeho a onoho světa a hledá místo odpočinku. Pokaždé když se zjeví pohybuje se několik centimetrů nad zemí a očití svědkové hovoří o vůni jablek, kterou za sebou přízrak zanechává. 

V ceně máte i ochranný krystal
Na hradě je 14 pokojů a sazebníky se pohybují podle toho, který z nich si vyberete. Můžete si vzít pokoj služky za 3600 korun, nebo přímo apartmá lady Carruthers za 8200. Toto apartmá je nejdražší, protože právě v něm tráví lady Marion poslední chvíle svého života. A rovněž odtamtud pochází nejvíce očitých svědectví o jejím přízraku. Jestliže máte odvahu a rozhodnete se v pokoji Šedé paní přenocovat, dostanete na recepci společně s klíčem od pokoje i krystal. Ten vás ochrání od všech zlých duchů a nástrah ze záhrobí.

zdroj

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář