Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nástroje - pomůcky

5. 8. 2011

 

Sůl

Sůl nasypte ( v případě ohrožení) na všechny parapety a na všechny vchody - vytvořte souvislou, nepřerušovanou čáru (úsečku) od hrany ke hraně. To udrží zlé síly venku.

Krucifix

Crucifijo madera 43cms bronce viejo  

S tímto symbolem je to kapku složitější, každopádně nefunguje neposvětcený, bez něj funguje stejně účině jako nafukovací palice. Nejlepší krucifix je z černého bezu (strom, na kterém se oběsil Jidáš) s figurkou Krista z čistého stříbra, nebo celostříbrný krucifix.

Světsená voda

Sehnat ji není snadné - i když dnes se obchoduje se vším - nejjistější je ale nenápadně naplnit vodu přímo v katolickém kostele. Voda funguje na démony stejně jako na nás vroucí voda nebo horká smola. Zastaví, ublíží, ale nezničí.

Četní z Bible a bible jako taková

 

 

Pokud se jen bojíte a nejste si jisti přímou přítomností je nejjednoduší číst "Slovo Boží" to jest bibli. (Nejlépe latinsky)

Svaté obrazy

     

Fungují jen jako minimální obrana, lépe je nechat posvětit a i po tom poskytují jen minimální ochranu.

Spálení mrtvoly

 

Pokud vás obtěžuje zlý duch nebo pokřivená duše, je nejlépe najít místo, kde je pohřbeno tělo, kde kdysi duše sídlila, vykopat ho, posolit, polít benzínem a zapálit (prozor toto činění hraničí s trestním zákoníkem)

 

Česnek

Česnek, Koření, Potraviny, Toast, Oběd, Večeře, Příroda

 
Jak jistě víte je tento způsob obrany účinný jen u některých zlých sil - nejznámější jsou upíři. Česnek je na zlo moc čistý.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(L-D, 21. 12. 2012 21:13)

Nemáte to náhodou z Lovci Duchů? (Supernatural)

Re: Dotaz

(Jeanne, 24. 6. 2013 13:32)

Taky mě to napadlo, jako bych je viděla :-D

Re: Re: Dotaz

(Sus, 16. 1. 2014 23:46)

a těch chyb.............

Re: Dotaz

(seid , 8. 12. 2014 23:13)

Tak s tím odhadem na seriál mohu jen souhlasit, taky dodám že sůl by měla fungovat na duchy ale jen uzavřený obrazec(kruh, čtverec, atp. ) duch je nehmotný a vážně netuším co by mu zabránilo projít zdí. Křesťanství je poměrně mladé a určitě bych se nespoléhal na kříž, už před křesťanstvím se používal na ochranu pentagram a jiné ochranné kresby, které měly zabránit vstupu dovnitř a nebo uvěznit uvnitř. Také stříbro je čistý kov ale nefunguje vždy.

U kamarádky

(Shakira-horse, 12. 2. 2014 15:41)

Spala jsem u kamarádky babičky a spali jsme v malé chatce.Bály jsme se tak jsme šlohly její babičce česnek a daly si ho pod polštář :D