Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanská Bible

 

Satanská bible je kniha sepsaná Antonem LaVey v roce 1969. Obsahuje sbírku úvah, pozorování a základních satanistických rituálů. Autor v ní předkládá svůj osobní pohled na satanismus jako filosofii, ovlivněný díly myslitelů jako byli Machiavelli, Aleister Crowley, Friedrich Nietzsche, Ragnar Redbeard, Ayn Rand a další. Obsah knihy není považován za dogma. Filosoficko-náboženský směr, o kterém kniha pojednává a který není obecně přijímán všemi satanisty, je označován jako LaVeyův satanismus.

Po úvodních pasážích a prologu je sepsáno krátké Satanské devatero. Následující hlavní část Satanské bible je rozdělena do čtyř knih odpovídajících čtyřem živlům: Knihy Satanovy (oheň), Luciferovy (vzduch), Belialovy (země) a Leviathanovy (voda).

 

Satanské devatero

  • 1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!
  • 2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!
  • 3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!
  • 4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!
  • 5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!
  • 6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!
  • 7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky „božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji“ stal nejzkaženějším zvířetem!
  • 8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!
  • 9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!

LaVeyův satanismus

Anton Szandor LaVey

LaVeyův satanismus je náboženství (resp. filosofie) vzniklé v šedesátých letech 20. století. Vychází z Satanské Bible američana Antona LaVeye, jenž se inspiroval zvláště německým filozofem Friedrichem Nietzschem (myšlenka nihilismu) a anglickým okultistou Aleisterem Crowleyem (magické rituály) a založil Církev Satanovu. LaVey byl taktéž i Narozdíl od teistického satanismu neuctívá LaVeyův satanismus bytost jménem Satan, ale používá toto jméno jako symbol pro niterné lidské touhy. V současnosti se jedná o nejrozšířenější větev náboženských směrů, souhrně označovaných jako satanismus.

V LaVeyových textech je jasně patrné odmítnutí křesťanství a podpora požitkářského způsobu života. LaVeyova filosofie klade jako středobod všeho člověka a jeho (sebe)uspokojení. Neuznává božstva, pouze člověka jako boha, ale ne ve smyslu "Já jsem bůh a ty ne!", ale v tom smyslu, že každý je bůh sám pro sebe a sám sobě rozkazuje a ovládá svůj život. Měřítkem chování nemá být konání absolutního dobra, ale míra pozitivních pocitů a prospěch, které provázejí jednání z pohledu jednajícího. Církev Satanova neprovádí žádné člověku či zvířeti nebezpečné rituály, jeho vyznavači neznesvěcují hřbitovy, a Církev Satanova ani nenabádá k žádným jiným trestním činům.

Pokud jde o Satana samotného, jeho jméno je používáno jen v podobě jakéhosi symbolu, a ne jako živoucí, historicky dokázanou osobu, pro upoutání pozornosti a možná i pro určitou filosofickou podobnost LaVeyových názorů s různými literárními ztvárněními Satana (jako jedince myslícího jen na sebe a bouřliváka, kterému se příčí poslouchat pravidla jiných, byť by je stanovil sám Bůh).

aVeyův satanismus používá víceméně stejnou symboliku jako ostatní větve satanismu. Mezi nejznámější patří kupříklad pentagram, jednak tzv. bafomet, obrácený pentagram s případně domalovanou hlavou kozla (původně se jedná o židovské obětní zvíře, vyhnané za hříchy starozákonního lidu na poušť), častým symbolem je i obrácený kříž, satanský obrácený kříž jako takový nemá nic společného s křížem (krucifixem) sv. Petra, což je symbol papežského řádu.

 

 

 Satanská bible ONLINE ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ja poviem takto

(Peter, 2. 8. 2018 3:47)

Ak vsetci pripustite ze biblia alebo satanisticka biblia pouzivaju prvky psychologie na dosiahnutie svojho ciela tj. ziskat si svoje publikum a odmyslime si vyssie entity, su to naozaj skvele umelecke diela z ktorych si mozme odniest nieco z oboch

Do

(Do, 3. 12. 2017 17:19)

Boh pokori satana

otázka

(Dan, 24. 8. 2014 15:21)

pomoštemi koho mám uctívat satana nebo boha?

Re: odpověd

(Lucius, 26. 8. 2014 12:53)

Satan je bůh :)

Re: otázka

(mato, 14. 6. 2015 17:48)

Ty si jebnuty šak samozrejme že boha

Re: otázka

(Nell, 19. 6. 2016 20:46)

Satana:3

Re: otázka

(jhggz, 3. 9. 2016 22:53)

Jasne ze boha si bozie dieta ktore nadovsetko miluje tito satanisti nevedia nic o satanovi je to klamstvo on ta nenavidi s smeje sa vsetkym satanistom ze uctievaju ho a nie boha lebo on ta chte tyrat a si pren ho len bezvyznamna ludska bytost ale boh ta chce priviest k sebe do raja

Re: Re: otázka

(Anonim 666, 24. 6. 2017 20:04)

Když máš tento názor a seš takovej boží miláček tak proč vůbec lezeš na tyhle stránky a čteš si to ?

Re: otázka

(michael, 19. 4. 2017 15:53)

toto sa dokaze opytat len maximalny kokot, tak pokial nemas downow syndrom, vyhladaj psychiatra

Re: otázka

(Anonim 666, 24. 6. 2017 20:06)

Ty sám musíš zjistit co si myslíš že je lepší. V tomhle si nemůžeš nechat radit a ovlivňovat se ostatními.

Re: otázka

(, 5. 7. 2017 18:01)

Jedině Satana, Satan je náš bůh, Satan s tebou ♥

Re: otázka

(Euforick, 4. 8. 2017 19:52)

Satana

Re: Re: otázka

(Lol, 13. 12. 2016 9:20)

R.I.P. křesťanů xD lol

666

(Nell, 19. 6. 2016 20:45)

❤666❤

Satanská bible

(Nikol, 7. 12. 2014 11:13)

Dobrý den, dá se sehnat ta satanská bible někde v knihkupectví? nemyslím online knihkupectví.

Monkola

(Habsburkovská 12 letá blondynka, 7. 9. 2014 19:46)

Lepší jsou 12 leté blondynky než Satanisti