Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Duchové


Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým významem, někdy zaměňovaný s ženskou formou „duše“: (wikipedia)

Dle toho, co jsem vy pátral já, je duch vlastně otisk duše. Vzníká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní - ale mohou být také násilní .

 

Pokřivené duše

Jde o duchy, kteří se mstí za svou smrt. Většinou nechávají své oběti zemřít hrůzou. Jde jim ale o to samé co normálním duchům - upozornit na sebe. Pokus se podaří jejich případ vyřešit odejdou v klidu a v míru. Na toto téma bylo natočeno spousta filmů. Jením z nejlepších je Smrtící nenávist (viz filmy). Následuje pár obrázků pokřivených duší. (jedná se o montáže ne o reálná fota).

 

http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/c/c3/The_Car_Crash-_The_ghost_girl.jpg/revision/latest?cb=20140312164741

 

Přírodních náboženstvích se oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu. Lze ho žádat o pomoc a o radu, může chránit dům a majetek. Pokud ale nebyl zemřelý řádně pohřben, může se jeho duch vracet (srv. anglické revenant, strašidlo) a pozůstalé sužovat. Duch v nad-individuálním smyslu je potom jakési zosobnění tohoto společného principu, nadpozemská a nehmotná, ale osobní síla, kterou se lidé mohou snažit oslovit, ovlivnit a naklonit si ji (srv. indiánský Velký Duch).
V Bibli

Ve Starém zákoně se vyskytuje „duch Boží“ jako přímé působení Hospodinovo, jeho „slovo“ ve světě a mezi lidmi: účastní se stvoření světa (např. Gn 1,1 (Kral, ČEP), oslovuje proroky a ukládá jim, co mají hlásat (např. Iz 11,2 (Kral, ČEP); Ez 11,5 (Kral, ČEP). Provází své vyvolené, dodává jim odvahu a moudrost v rozhodování. Naopak duchům zemřelých se má Izrael vyhýbat.

Podobně je tomu i v Novém zákoně (např. Sk 2,4 (Kral, ČEP), kde ale už slovo duch zpravidla neznamená životní princip, nýbrž na jedné straně je Duch Boží, Duch svatý (např. Mk 13,11 (Kral, ČEP) a na druhé zlí, nečistí duchové (např. Mk 7,25 (Kral, ČEP). Vyskytuje se také protiklad ducha a těla (např. J 3,6 (Kral, ČEP) a důležitý protiklad ducha a „litery“, doslovného znění Zákona (např. 2K 3,6 (Kral, ČEP); Duch potom znamená také svobodu 2K 3,17 (Kral, ČEP).


Dělení duchů

 

"Otisky"

http://static.ddmcdn.com/gif/the-science-behind-ghost-sightings-131028-shadow.jpg

 
Každý člověk, který zemře, dostane v okamžiku své smrti šanci jako duchovní bytost projít světelným tunelem a dostat se tak do míst, kde bude poučen a osvícen. Tam má příležitost zhodnotit své konání v uplynulém životě a setrvat tam až do okamžiku své další inkarnace-tedy opětovného narození.
Někteří lidé ale okamžik, kdy se pro ně otevře světelný tunel, propásnou. Stává se tak z mnoha důvodů: závislost na jiné bytosti, závislost na majetku, potřeba cosi dokončit, strach, nedůvěra v posmrtný život, zmatenost z nastalé situace ap. Tyto bytosti pak zůstávají mezi námi bez hmotného těla, bez možnosti komunikace s námi a bez šance dále se duchovně vyvíjet.

Pro tuto svou existenci ovšem potřebují čerpat energii a jedinou jejich šancí je, brát tuto energii tak, že se přivtělí na auru živých lidí.

Živému člověku to může způsobovat mnoho potíží. Především úbytek energie, ale také neschopnost svobodného rozhodování a vývoje, protože přivtělené duchovní bytosti mohou značně ovlivňovat myšlení a chování člověka. Často dělá nebo říká věci, které by normálně nedělal. Přivtělená duchovní bytost může být dokonce někdy příčinou alkoholismu, schizofrenie, přejídání, averze vůči druhému člověku, ale také příčinou sklonu k sebevraždě.

Vždy je pro přivtělenou duchovní bytost i pro jeho hostitele dobré, když je tato duchovní bytost odeslána do míst, kam patří. I v případě, když zde zůstává pro to, aby ochraňovala pozůstalého. Protože pokud odejde kam patří, může se svobodně rozhodnout, zda se opět vrátí jako ochránce, ale tentokrát už nebude ubírat svému blízkému energii.
 

Bloudící

 
Tyto duchovní bytosti patří do stejné kategorie, jako přivtělené duchovní bytosti. Berou však energii ze silného energetického místa. Jsou známy jako ti, kteří „straší“. Jde o duchovní bytosti, které jsou vázány k určitému místu, někdy také předmětu. Často je k sobě přitahuje přítomnost psychogenní zóny.
Mohou způsobovat noční můry u osob spících v jejich „teritoriu“, projevují se zvuky, pachy,průvanem, studenými závany, pouštěním vody, blikáním světla, vypínáním a zapínáním přijímačů a někdy i pohybováním nábytku. Jsou známy i případy jejich zjevování se.
 

Vyšší duchovní bytosti a andělé

 

http://blog.amandanorman.com/wp-content/uploads/2009/08/SCAngelNightTime_thumb.jpg

 

 
V tomto případě jde o duchovní bytosti, které není třeba nikam odesílat a ani bych to nedoporučovala. Ostatně to ani nelze. Jsou to totiž nádherné bytosti, které se z vlastní vůle rozhodly nám živým pomáhat , chránit nás a na naší cestě nás vést.
Jsou vám stále nablízku a každý z nás má neustále u sebe mi¨nimálně jednoho anděla, který je jeho věrným průvodcem. Během života se tyhle bytosti mohou mnohokrát vystřídat. protože s vámi zůstávají vždy po dobu, po kterou plníte určitý životní úkol. Pokud se vám podří s nimi navázat kontakt a nebudete se stydět žádat je o pomoc, rozhodně se váš život změní v cestu plnou zázraků. A úplně největší sílu má, když svého anděla požádáte, aby pomohl někomu druhému.
 

Živelní duchové

 

http://41.media.tumblr.com/ea5fd7e84ca9bdce810e8e26cb3e55c0/tumblr_nee3ttSz5d1tqfyozo1_500.jpg

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.
Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

(http://www.tetakaterina.cz )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mirabell

( * Axel, 27. 6. 2017 14:04)

dobrý den

je mi 15 když bylo to před 3 měsíci (stalo se to ve škole)

přišla ke mě holka představila se jako Mirabell řekla že je tu nová a jenom na chvíly...

tak sme se začali bavit řekla mi že bude ve stejné třídě jako já a jelikož většinu školního roku sedím sama tak sem jí řekla že může sedět se mnou na začátku hodiny mi bylo divné že učitel žačku nepředstavil ale postupně mi to bylo jedno a začali sme se normálně bavit a na učitele hodinu i spolužáky sme zapoměli

(druhý den)

hned ráno za mnou došla školní psicholožka že si se mnou chce popovídat nechápala sem kvůli čemu a tak sem za ní šla a zeptala sem se jí proč se mnou chce mluvit
řekla mi že si spolužačky stěžovali že sem si povídala sama pro sebe celý včerejší den
a já jí řekla že sem si nepovídala sama ze sebou ale s Mirabell s tou novou žačkou

avšak se stalo něco děsivého:řekla že tu žádná nová žačka není

chvíli sem si s ní tedy povídala a šla sem spátky do třídy o Mirabell (nebo jak jí říkám já Mir) už nepadlo ani slovo
došla sem do třídy a zeptala sem se Mir co je vůbec zač neodpověděla zeptala sem se jí ještě několikrát asi po 10x odpověděla že by bylo lepší kdyby už šla že časem pochopím

od té doby sem viděla Mirabell ještě 2x nic neřekla pouze se zjevila ale vipadala strašlivě strašně zhubla a byla celá od krve a po celém těle škrábance

nechápu to

nevíte nekdo co s tím ???

PS : není první duch co jsem viděla vidím je často ale ne pravidelně

Odpovědět

Mirabell (* Azor, 26. 6. 2017 15:59)
dobrý den

je mi 15 když bylo to před 3 měsíci (stalo se to ve škole)

přišla ke mě holka představila se jako Mirabell řekla že je tu nová a jenom na chvíly...

tak sme se začali bavit řekla mi že bude ve stejné třídě jako já a jelikož většinu školního roku sedím sama tak sem jí řekla že může sedět se mnou na začátku hodiny mi bylo divné že učitel žačku nepředstavil ale postupně mi to bylo jedno a začali sme se normálně bavit a na učitele hodinu i spolužáky sme zapoměli

(druhý den)

hned ráno za mnou došla školní psicholožka že si se mnou chce popovídat nechápala sem kvůli čemu a tak sem za ní šla a zeptala sem se jí proč se mnou chce mluvit
řekla mi že si spolužačky stěžovali že sem si povídala sama pro sebe celý včerejší den
a já jí řekla že sem si nepovídala sama ze sebou ale s Mirabell s tou novou žačkou

avšak se stalo něco děsivého:řekla že tu žádná nová žačka není

chvíli sem si s ní tedy povídala a šla sem spátky do třídy o Mirabell (nebo jak jí říkám já Mir) už nepadlo ani slovo
došla sem do třídy a zeptala sem se Mir co je vůbec zač neodpověděla zeptala sem se jí ještě několikrát asi po 10x odpověděla že by bylo lepší kdyby už šla že časem pochopím

od té doby sem viděla Mirabell ještě 2x nic neřekla pouze se zjevila ale vipadala strašlivě strašně zhubla a byla celá od krve a po celém těle škrábance

nechápu to

nevíte nekdo co s tím ???

PS : není první duch co jsem viděla vidím je často ale ne pravidelně

Re: Mirabell

( * Axel, 27. 6. 2017 14:05)

omlouvám se že je to tu 2x

rok 1991

(david, 31. 12. 2016 8:48)

ahoj krasne pribehy tu mate se svama podelim o jeden podle pravdive udalosti i skutecnosti .Stehovaly sme se do kolina z LT protože tata zdedil byt po dedovo rodicich bo poslední predek zemrel v roce 1986.jak sme se nastehovaly do bytu a bydlely sme tam tyden jednoho vecer sem lezel u zdi v postely a tata my řekl o pulnoci ze at pockam ze si me veme knim do postele prisel lehnul a ja lezel vedle mamky a taty a nemohl jsem nak usnout tak sem koukal kolem sebe a najednou sem uslysel hlasy jak si povidaji a v kuchyni se otevrely dveře a zavrely se najednou se podivam do prava a stoji tam 3 duchove prababička praděda prateta a stali u postele a koukaly nanas ja budil mamu a tatu ale nemohl sem je vzbudit jako kdyby nevnimaly proste sem je nemohl vzbudit a ani to neslo a když jsem jim rano rikal a oni mi neverily když jsem jim řekl co mely na sobe tak tata s mamou se na sebe podivaly a mama s tatkou mi rekly jak to vis a ja jsem jim řekl ze jsem je videl vecer ze tam byly se podivat pak prijel deda za tyden a řekl sem mu ze jsem vydel jeho rodice a on se zacal smat ale když jsem mu řekl co měli na sobe jak vypadaly tak koukal jak divej a pak sem sel pryc a zaslechl jsem mamu tatu a dedu jak si povidaji o tom co jsem videl deda rikal ze jak jsem je popsal ze tak byly pohrbeni v tech hadrech tento pribeh je podle skutecne udalosti stalo se v Koline

Re: rok 1991

(igor michalčák, 11. 5. 2017 15:09)

počuj o tom najlepšie nehovoriť predsa len tomu psychiatrovi nebo peduatrovi lékařom anebo nemcúm židúm mŕtvym a ja neviem nesťahovať se

tajemná pračka

(Petr, 5. 12. 2015 1:42)

měli jsme pračku po babičce a ta občas blbla tak se musela vypnout a zapnout a jednou jsme prali ve stejnej den kdy babička zemřela pračku jsme zapli a ona začala nějak bouchat až to vyhodilo proud ale pračka pořád jela tak jsme jí vypojili a druhý den na tý desce nahoře bylo napsaný KILL s velkým nápisem vyděsili jsme se co to mohlo být??? babíčka nebila angličanka poradíte mi co s tím?? 12.11 1015

Re: tajemná pračka

(seid, 7. 12. 2015 2:13)

Nejdříve napíšu, jsem vážně už moc starej, na vysvětlení stále mám pračku která nemá display . V tomto případě se jedná o závadu a nebo o "vtip". V prvním případě zkuste opraváře a nebo novou pračku, v druhém případě zajímavý smysl humoru. "ha ha"

Re: tajemná pračka

(lukášbkotas, 15. 1. 2017 13:15)

kill znamená zabiju

Re: Re: tajemná pračka

(igor michalčák, 11. 5. 2017 15:06)

no možno ako celkvo pre všetkých ra´dim málo vody

sen?

(vivi, 7. 4. 2017 15:07)

Ráda bych se poradila. Téměř pred rokem zemřela mamka na rakovinu. Odešla několik dni potom co mě viděla a věděla že se mám dobře. Jednou se mi zdál krásný sen. Koukala jsem do zrcadla a viděla tam mamku. Byl to krásný sen plny příjemného pocitu a radosti. Jenže ted se mi zdálo že jsem otce slyšela s mamkou mluvit. Slyšela jsem její hlas a začala jsem si s ní povídat potom se její hlas měnil a me tížil pocit jako by na mě padal výtah jako bych nechtěla aby to skončilo a volala jsem dokola ne ne ne. Tohle se navyšovalo do chvíle kdy jsem se s křikem probudila a nemohla jsem se hnout dlouhou chvíli. Mely jsmek sobě velice blízko. Je to jen stesk po milované mamince nebo je to víc?

Re: sen?

(igor michalčák, 11. 5. 2017 14:54)

tohle není ani sen jenom víde když de o žid stači na to jenom zabodnout taky som pomáhal mame s rakovinou jenom že mi pomedzi to pomáhali ponoukali mi trávu a snažil jsem sa to dát jako elektrikár jednemu chlapcovi na ruku a on mi nespravil ani skúšky pak mi ukradli ťahák stačil a nakonec som na druhej škole spravil. mal som nakoniec ľahké odpovede

igor

(igor michalčák, 11. 5. 2017 14:43)

víš tráva když tenčlovek to nechápe hocikde sa premenuje

sama doma

(Marie kovářová, 24. 4. 2017 10:18)

Jednou jsem byla sama doma,protože se konal festival banát a táta tam pracoval jako učitel a máma mu chtěla pomoct s přípravami. Mě už se nechtělo jezdit až na druhý konec vesnice. Tak jsem zůstala sama doma. Problém byl že jsem z těch lidí co věří na paranormu, a navíc je mi teprv 10. fakt jsem se bála a najednou jsem slyšela takové dlouhé tiché a děsivé sténání. sklopila jsem hlavu přála si ať už máma přijde domů! A najednou mě někdo pohladil po hlavě a dal mi pusu a najednou jsem cítila velký mráz

duch

(milka, 3. 2. 2017 9:53)

Včera večer se mi stalo asi ve 23 00 h. Ze u moji hlavy někdo dýchal tak sem se podívala za sebe na zdi byl stín dětské ruky na zdi sel vidět stín na záclony ach byl obličej ppodívalse zpátky a už tam nebylo to dýchání docela dlouho trvalo přestalo na chvíli a zase přišloa to není všechno před tim sem šlana záchod a oni byly na me zvuky lezim v posteli v noci a ted se ozve hláskem moje jméno mam otevřeny sešit otočím se a je zavřeny sem a asi sama doma Sedim v křesle a cítím ze na me někdo sahá asi na rameno

Duch dítěte.

(Veronika, 7. 1. 2017 15:24)

Dobrý den, nedávno se mi stalo něco divného. Ve 3h v noci. Napůl jsem spala napůl vnímala. Neví jestli mi rozumíte. Takový ten pocit když už se probouzíte ale ne úplně. Slyšela jsem běhání sem tam u postele. Myslela jsem že to je moje malá dcerka (2roky) znělo to jako když má na sobě bačkůrky a běhá sem a tam. Pak na mě najednou skočila a seděla na mě. Nemohla jsem jí ze sebe sundat. Bylo to nepříjemné takový tlak. Pak se mi to podařilo a já se probudila. Dcera ležela vedle mě a spala. Nemohla jsem z toho potom usnout. Pak se venku rosvítili světla( máme je na senzor pohybu) takže nějaká kočka proběhla. Ale já v tu chvíli zahlédla v ložnici kočárek v rohu. Ano byl to kočárek mé dcery. Ale je starožitný a koupili jsme ho ve starožitnictví. Má ho už delší dobu ale měli jsme ho ve spodní části domu. Den před tou nocí ho přinesl manžel domu že ho malá chce. A já ho večer dala do kouta v ložnici. Abych se vrátila k tomu jak jsem ho v noci spatřila. Odnesla jsem ho na terasu ven. Nevím proč hned jsem si to dala dohromady. Ta dívenka co tam běhala patřila k tomu kočarku. Ráno mě boleli ruce jak na mě skočila a seděla na mě. Boleli mi poměrně dlouho. Už jsem zažila pocit že na mě někdo leží a nemohu ho sundat. Ale s dítětem jsem se ještě nesetkala. Od té doby co je kočárek zase dole v domě je klid. Ale mám s toho stejně divný pocit. Je mi jí líto... A ráda bych jí pomohla. Aby se dostala tam kam má. Nemůže být přeci sama??

rok 1991

(david, 31. 12. 2016 8:47)

ahoj krasne pribehy tu mate se svama podelim o jeden podle pravdive udalosti i skutecnosti .Stehovaly sme se do kolina z LT protože tata zdedil byt po dedovo rodicich bo poslední predek zemrel v roce 1986.jak sme se nastehovaly do bytu a bydlely sme tam tyden jednoho vecer sem lezel u zdi v postely a tata my řekl o pulnoci ze at pockam ze si me veme knim do postele prisel lehnul a ja lezel vedle mamky a taty a nemohl jsem nak usnout tak sem koukal kolem sebe a najednou sem uslysel hlasy jak si povidaji a v kuchyni se otevrely dveře a zavrely se najednou se podivam do prava a stoji tam 3 duchove prababička praděda prateta a stali u postele a koukaly nanas ja budil mamu a tatu ale nemohl sem je vzbudit jako kdyby nevnimaly proste sem je nemohl vzbudit a ani to neslo a když jsem jim rano rikal a oni mi neverily když jsem jim řekl co mely na sobe tak tata s mamou se na sebe podivaly a mama s tatkou mi rekly jak to vis a ja jsem jim řekl ze jsem je videl vecer ze tam byly se podivat pak prijel deda za tyden a řekl sem mu ze jsem vydel jeho rodice a on se zacal smat ale když jsem mu řekl co měli na sobe jak vypadaly tak koukal jak divej a pak sem sel pryc a zaslechl jsem mamu tatu a dedu jak si povidaji o tom co jsem videl deda rikal ze jak jsem je popsal ze tak byly pohrbeni v tech hadrech tento pribeh je podle skutecne udalosti stalo se v Koline

Babička

(Martina, 10. 5. 2015 13:56)

Zdravím
Chtěla bych se zeptat jestli někdo má podobný zážitek.
Mé dceři se už několikrát zjevila má maminka,její babička.
Jak v noci ale i přes den.Například luxovala a cítila že na ní někdo kouká,tak se otočila a ona stála ve dveřích a koukala na ní.Včera v noci zase stála u ní v pokoji se svíčkou v ruce.Tak mě k sobě volala ,plakala a ptala se jestli jí také vidím ,že tam ještě stojí.Ale já nic neviděla. Dceři je 15 let.

Re: Babička

(Martina, 10. 5. 2015 13:57)

Ještě by mě zajímalo ,co by to mohlo znamenat? děkuji

Re: Babička

(zuzana holounova, 15. 5. 2015 20:51)

dobrý den v tom vám muzu pomoci mluvim a povidam si z mrtvima i pomaham lidem cetla sem tet vas pribeh a pokud to tak je musim kvam prijed a viresitto to není moc dobře pokusim se sni spojit abych vedela co chce ihned my volejte na číslo 722405293 odkad ste opravdu pomaham lidem třeba chtej se spojit ze snulim a jato prekladam uz jeto prome tezke jaje uz vidam odsvich 14 let tak uz vim co delat pokud seto porad opakuje ihned volejte jinak se jmenuji zuzana holounová pokud vas to opravdu trapi musitemy zavolat

Re: Re: Babička

(jasnovidec, 4. 10. 2015 7:42)

Zuzano Halounova podle tvé češtiny usuzují na to, ze jsi v první řadě snědý typarka na byty, do kterých se vloudis a pak je vykrades....

Re: Re: Re: Re: Babička

(seid, 17. 1. 2016 1:24)

Zuzano Holounova být vámi nevyhrožoval bych na této stránce nevíte s čím se můžete potkat. Píšete že jste věštkyně já znám magii 3000 let starou věštění je jen malou částí ani křesťanství netuší o co jde a nevěřím že smyšlený spasitel by mohl něco ovlivnit.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »