Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Náměty, podněty, stížnosti a chvála

Zde můžete psát případné náměty, podněty, stížnosti a chválu do komentářů - viz níže.

Také zde můžete vkládat své osobní nadpčirozené zážitky, své názory na nadpřirozeno apod.

!!! POZOR !!!

Urážlivé, sprosté, či vulgární příspěvky, budou bez milosti smazány!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Tajemne mista v Pce a okoli

(Admin, 21. 4. 2013 11:32)

V pardubicich strasi jen okolo sv. Bartolomeje - viz nas clanek

Prosba

(Jess, 20. 4. 2013 15:44)

Dobrý den,velice by mě zajímaly paranormální jevy v okolí Blanska.Prosím jestli by jste něco nenašly.Předem děkuji :) A mimochodem máte skvělé stránky lepší jsem ještě neviděla :)

Re: Prosba

(Admin, 20. 4. 2013 17:36)

Pokud myslita Blansko u Brna - doporucujeme navstivit byci skalu o ktere se na nasich strankach doctete, plne legend a tajemnych mist je i Brno samotne za vylet pak stoji Macocha a jeji prirodni sila - navic je to misto sebevrahu a uvidite tek i tzv kamen sebevrahu

Pokud myslite jine Blansko - lokalizujte jej prosim presneji

Re: Re: Prosba

(Jess, 20. 4. 2013 20:57)

Myslím to Blansko,které jste uvedl a děkuji vám :)

Re: Re: Re: Prosba

(Admin, 21. 4. 2013 11:27)

Nemate zac dekujeme za podporu

jeste neco

(Ondrej, 6. 4. 2013 16:29)

Jeste by me zajimala strasidelna mista stavby v Pisku a popr. okoli dekuji predem za odpoved a skvele stranky.!!

Re: jeste neco

(admin, 6. 4. 2013 19:59)

Odpoved by byla priliz dlouha proto nam nezbylo než pro Vás zpracovat rovnou celý článek

http://www.paranormal-activity2.estranky.cz/clanky/tejemna-mista-ceske-republiky/pisek.html

děkujeme a doporučujte nás

Díky

(Ondrej, 6. 4. 2013 16:26)

Jako vzdy jste me nezklamali opravdu dobré stránky DÍKY ZA OCHOTU A JEN TAK DAL!!!!!!!!

HLEDAM

(Ondrej , 6. 4. 2013 13:01)

Chtel bych se dozvedet neco o lesu na Hradisti Pisek jelikoz na internetu jsem nic nenasel je to podezrele ani Pisecka kronika nic nerika tak bych timto pozadal o odpovet.JINAK SUPROVE STRANKY A SUPER CLANKY JEN TAK DAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: HLEDAM

(Admin, 6. 4. 2013 15:34)

Podivam se na to ale nic neslibuji - dekujeme za uznani

Re: Re: HLEDAM

(Admin, 6. 4. 2013 15:52)

Tak moc toho neniDíla H Hradiště u Písku (Bedřich Dubský)
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z
HRADIŠTĚ U PÍSKU
Bedřich Dubský

Hradiště u Písku dominující polohou nad krajem, hustě knovízkým lidem osídleným, patřilo k důležitým hradištím již. Čech z konce doby bronzové. Valy jeho byly již před staletími rozváženy nebo jsou slehlé a téměř neznatelné, což bylo příčinou, že není uvedeno ani v seznamu hradišť v Píčových Starožitnostech, ani jinde v odborné literatuře. Teprve v r. 1923 bylo naň upozorněno zásluhou dr. Aug. Krejčího a dr. Aug. Sedláčka, který ve spisu „Děje Prácheňského kraje“ uvádí: „První stěžejní úkaz v dějinách Prácheňska je hora Hradiště u Písku. Stojíc na kraji Putimské a Protivínské roviny... poskytovala ochranu pro toho, kdo krajinu tu a hornatou krajinu odtud k s. ležící a pro honbu zvěře důležitou ovládal. Hora ta sklánějíc se strmě k Otavě, méně strmě k Písku, ale pozvolně ke vsi Hradišti, má svůj vrch na tu stranu k téže vsi a říká se mu Hradišťské hrůby. (V pozn. píše S.: Hrůby znamená v staročeské řeči tolik, jako nyní valy neb náspy.) Tu také je viděti známky starého valu, jímž vrch byl ověnčen skorem až vejčitým věncem, jenže se asi na sz. straně lámal v úhel. Ale je tu ta zvláštnost, že val nejde po nejvyšších místech, jak obyčejně bývá, nýbrž trochu níže, a to snad proto, že horní část hory má povlovný sklon. Vykopávkami r.1923 konanými vyšlo najevo, že na celém hradišti neb hrůbích nenachází se tak zv. kulturní vrstva, nýbrž všude syrová země lesní. Zato se našlo v nejvyšších místech asi 10 až 12 cm hluboko množství střepů nádob, svědčících o tom, že tu lidé bydleli anebo krátce řečeno, že tu bylo veliké hospodářství. Vykopávky nepokročily tak daleko, aby se o bývalém hradu mohlo zevrubně psáti, ale některé známky opravňují k domněnkám. Předně našly se v náspech a sem a tam na povrchu kameny, jež velkým žárem k nepochopení byly vypáleny ve škváry. Za druhé se našlo při hrůbích mnoho oblázků z řeky pocházejících, jež se měly házeti z praků obránců. Naše hradiště patrně souvisí s nálezem, jenž se stal r. 1858 na Dolinách... Zlato, stříbro a bronz svědčí o neobyčejném bohatství a nelze se ubrániti domněnce, že to souvisí s naším hradištěm. Okolí Dolin bylo asi zarostlé lesem a v těch místech, kdež znamenitý poklad nalezen, bylo pohřebiště bohatého pána aneb knížete, jenž bydlel na hrůbích. Rozsáhlost pak hradiště svědčí, že tu nebylo jen hospodářství jeho, nýbrž snad i obydlí služebnictva a poddaných, kteří byli posádkou k ochraně páně. Jejich příbytky dřevěné byly požárem k nepoznání zničeny a staleté lesní hospodářství jako i zuřivost lijáků zničilo známky hospodaření, ovšem velmi jednoduchého, zakládajícího se na honbě, rybářství a chovu dobytka.“


Podrobněji popisuje Hradiště a práci na něm vynikající mineralog dr. Aug. Krejčí v Otavanu.
...

Osídlení v době knovízské neomezovalo se však jen na prostor valy obehnaný (hlavní hradiště), jak dokazují četné sondové střepy ve vývratech na podélné zvýšenině, připínající se k záp. valu a končící snad příkrým svahem k řece; zvýšeniny té mohlo býti používáno jako strážního jen místa, z něhož snadněji opatřována voda z řeky; zpevnění jeho na povrchu patrno není a z rozptýlených kamenů na val nelze souditi. Dnes je jižní část zvýšeniny rozrušená lomem; r. 1943 nalezeno při ní kotlovité střepoviště na prostoru 1 ? m2. V hloubce 1 dm pod povrchem vyskytovaly se sporadické uhlíky, korodované střepy, hlouběji až na skalnatou spodinu shluky střepů knovízské kultury a podélné oblázky (ohřívací kameny). Malé rozměry střepoviště bez kulturní vrstvy kolem něho dokazují, že bylo ohništěm dočasné povrchové chaty, z níž stopy kůlů nezachovány; z osteologického materiálu vyskytly se zuby koně a skotu.

Písecká čítanka. 2. díl. Písek: Okresní knihovna v Písku, 1981, s. 174-175.
Z knihy: Dubský, Bedřich. Pravěk jižních Čech. Blatná: Bratři Římsové, 1949, s. 121- 129.

:)

(Lidli, 4. 2. 2013 20:05)

Ahoj,chěla bych se zeptat jestli by jste nebyli tak hodní a nenapsali tu něco o padlém andělu Abbadonovi slyšela jsem o tom něco v jednom seriálu a vcelku by mě zajímalo o co se jedná. Zkoušela jsem to najít na googlu i na wikipedii, ale nic sem nenašla tak jestli by ste byli hodní a nenapsali to tu na váš blog. Předem děkuji :)

Re: :)

(admin, 5. 2. 2013 17:32)

Úvodem bych Vás rád upozornil, že si filmaři rádi vymýšlejí vlastní démony, padlé anděli a duchy. Kupříkladu kvůli filmu smrtící nenávist lidé uvěřili že v onom domě, kde se příběh točil, se opravdu něco děje a dům musel být stržen.
Nám se však povedlo dohledat informace o padlém andělovi jménem Abaddan - snad je to on. http://www.paranormal-activity2.estranky.cz/clanky/abbadon---podinvy-padly-andel.html

Re: Re: :)

(lidli, 9. 2. 2013 18:11)

Děkuji vám mockrát je to přesně to co jsem měla na mysli. Opradu se vám článek povedl a ještě jednou děkuji.:-)

Re: Re: Re: :)

(Admin, 9. 2. 2013 19:15)

Není vůbec za co :) pro své fanoušky se klidně rozkrájím :)

Tajemné místa ve Slezsku

(Olívie, 30. 1. 2013 9:58)

Dobrý den,zajímalo by mě jestli nevíte nebo neznáte nějaké tajemné místa ve Slezsku.Také bych byla ráda,jestli víte o nějaké skupině,která se těmito místy zabývá a pořádá nějaké výzkumy.Děkuji

Re: Tajemné místa ve Slezsku

(admin, 31. 1. 2013 19:34)

Dobrý den,
těší nás Váš zájem o naše stránky, pokusíme se vyhledat a zpracovat Vámi žádané téma co nejrychleji.
Děkujeme předem za strpení.

Re: Re: Tajemné místa ve Slezsku

(admin, 31. 1. 2013 20:34)

Rychleji to neumíme
pokousime se zjistit více
http://www.paranormal-activity2.estranky.cz/clanky/tejemna-mista-ceske-republiky/slezko/

Banshee

(Lucian, 2. 12. 2012 10:54)

Dobry den.Vazena redakce,je mozne ve vasich clancich najit nejake podrobnosti a sirsi informace o bytosti Banshee,nebo jinak treba smrtonošce z Irskych mytu?? Dekuji a preji prijemny prvni Advent.

Re: Banshee

(admin, 2. 12. 2012 11:50)

Dobrý den o této mrtvé víle jsou jen sporadické informace nic podrobného se nám nepodařilo takto narychlo sehnat

Banshee (v irštině bean sí nebo bean-sidhe, skotsky bean shìth, v českém přepisu též bánší), se dá volně přeložit jako žena z kopců, též známá jako víla smrti, je irská a skotská mytologická bytost, která se projevuje táhlým zoufalým kvílením a pláčem, jímž zvěstuje smrt některého z členů rodiny. Podle pověstí má každá důležitá rodina v Irsku svou vlastní banshee a významným šlechtickým rodinám se také zjevuje nejčastěji, ovšem občas ji mohou spatřit i obyčejní lidé. Pokud má zemřít mimořádně důležitá osobnost, může se sejít i více banshee na jednom místě. Banshee je nejčastěji spojována s pěticí hlavních rodin v Irsku: O'Brien, O'Connor, O'Grady, O'Neill a Kavanagh a tento seznam se časem dále rozšiřoval v důsledku sňatků.
Banshee je duše mrtvé víly nebo zavražděné nevinné dívky a zjevuje se ve třech podobách. Zpravidla se zjevuje jako krásná dívka s očima bez panenek a dlouhými, obvykle bílými vlasy, oděná do bílé či světle šedé a stejnou barvu má i její pleť. Může se objevit v lesích či bažinách a močálech v blízkosti sídla umírajícího nebo ji může vidět někdo z jeho příbuzenstva stát na cestě nebo poblíž. Často pláče a vydává nepříjemný, uši drásající kvil (v takovém případě se o ní může mluvit jako o bean-chaointe, kvílící ženě) a občas je popisovaná jako dívka sedící v blízkosti potoka či menšího vodního toku a peroucí zkrvavené prádlo toho, kdo má zemřít (v této podobě je označována za bean-nighe, pradlenu). Občas se ukazuje i jako sešlá stařena v černém. Může se také objevit v podobě lasice, hranostaje nebo šedé vrány, což jsou zvířata v Irsku spojovaná se smrtí či čarodějnictvím.
Banshee se řadí k rozsáhlému pantheonu keltského božstva smrti a válek a pravděpodobně se dá porovnávat s Meluzínou, vílou, zjevující se vlastníku hradu Lusignan před jeho smrtí. V českém prostředí bývá ztotožňována s moranou (morou), bohyní zimy a smrti, nazývá se též smrtka nebo smrtonoška. Svým vzhledem a souvislostí se šlechtickými rody je blízká též bílé paní.
Banshee se kromě irských pověstí objevuje také ve fantasy románech a hrách - např. v cyklu fantasy románů Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta, v sérii příběhů Zaklínač od Andrzeje Sapkowského nebo v televizním sériálu Čarodějky. Také se o ní v jednom díle zajímal Josh Gates, v pořadu Dobyvatelé ztracené pravdy IV (9). Ve fantasy RPG hrách (např. 4Story) se bánší řadí mezi nemrtvé, kde představuje nepříliš silnou, zato ale velmi nebezpečnou nestvůru, právě kvůli svému „zpěvu“. Postavou bánší je inspirován také název britské post punkové resp. gothic rockové hudební skupiny Siouxsie and the Banshees, která byla populární zejména v 80. letech 20. století. V dnešní angličtině slovo banshee označuje smrtku.

O smrtce jako takové popisuje článek smrtka asi 27 odkaz vlevo.

Samozřejmě se pokusíme i nadále pátrat
Příjemný den

DP