Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje v Belméz?

http://www.mostlyghosts.com/wp-content/uploads/2011/01/ghost-faces.jpg

Má tajemný hrad snad něco společného s tvářemi na farmě?

 

23. Srpna 1971 se na zemi jednoho domku ve Španělské vesnici Bélmez objevila podivná skvrna na podlaze. María Gómez Cámara, obyvatelka tohoto domu se podivila této nečistotě a dala se do umývání. Skvrna však ne a ne zmizet. Postupem času nabývala skvrna obrysů a María s úděsem zjistila, že ze skvrny se stal obraz lidského obličeje. Po neúspěšných pokusech o vyčištění byl obličej vysekán z podlahy a byl položen nový cement na díru. Jaké bylo překvapení členů rodiny, když se tvář objevila znova a postupně se objevovalo stále víc podobných obrazců. Ihned se dostavily desítky badatelů. Podlaha byla rozkopána a v hloubce 3 metrů byly objeveny lidské kosti asi ze 12. století. Podle historických záznamů se část vesnice nachází na bývalém hřbitově, který pochází ještě z doby arabské invaze do Evropy. Po odstranění těchto kostí byl chvíli klid, avšak obrazce se začaly po určité době vytrvale tvořit znova. Po smrti paní Maríe se sice obrazce tvořily dále, avšak jakoby ztrácely přesnost a sílu. Dnes je záhadný dům tváří otevřen návštěvníkům. O těchto obrazcích Vám na místě udělají přednášku členové rodiny paní Maríe.
Tyto obrazce dosud nebyly jednoznačně objasněny. Mohlo se jednat samozřejmě o reklamní trik. Z vesnice se stalo turistické středisko díky těmto jevům. Psychotronikové spojují tyto jevy přímo s Maríí, která měla působit jako médium pro mrtvé na bývalém hřbitově. Může se snad jednat o jakési energetické otisky zemřelých lidí, kteří zemřeli násilnou smrtí, nebo jen chtěl někdo vydělat na zájmu veřejnosti? zdroj

Komu patří tajemné tváře?

Roku 1971 se v selkém domě Maria Gõmez Pereira ve španělské vesničce Bélmez, oběvily na kuchyňské podlaze obličeje. Obrazy se měnily, mizely a zase se oběvovaly. Pro místního faráže to bylo neklamné znamení že tu působí zlé síly, pro jiné "obličeje z jiného světa". Po šesti dnech snahy zničit obličeje, byla položena nová podlaha. O týden později byla oběvena další tvář na stejném místě. Rodina Pereira se snažila tváře odstranit, ale starosta vesnice Bélmez nařídil, aby byla tvář zachována. Přední strana strana byla z podlahy odejmuta a pověšena na stěnu zatímco podlaha byla rozkopána neboť panoval pocit že příčina zjevení musí být pod podlahou. A opravdu, devět sáhů pod podlahou byly nalezeny lidské ostatky. Důvod, proč byly ostatky nalezeny na tomto místě je ten, že se Bélmez rozkládala na místě původního hřbitova.
 
Obličeje z Bélmezu nikdy neodhalily svůj původ ani příčinu toho, proč se objevují. Byli to duchové , nebo výsledek psychokinetických sil živých? (Enigma 2)
 

Obraz byl později pozorován odporníky, kteří byli překvapeni, sledovat tvary měnící podobu téměř před jejich očima. Téměř všichni kteří je viděli, kněz, psychiatr, vědec, novinář, viděl něco mírně liší funkcemi - byla to ironie, strach, šok, zoufalství, radost? Vyšetřovatelé dokonce umístili nahrávací pásko do domu, který byl úplně uzavřen. Na nahrávce potom byly slyšitelné zvuky, jako lidský pláč nebo šeptání. Důvod, proč se tyto tváře oběvují v podlaze stále nebyl zjištěn, ačko-li podlaha byly mnohokrát zničena, tváře se vždy oběvily. zdroj

 

http://www.cortijoelaguelo.com/Conten2/fotos/visitas/belmez-caras-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtěte také - Memento dávného neštěstí

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář