Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrad Chillingham, Northumberland

 

Slyšíte nářek malého chlapce. Pokoušíte se zjistit odkud hlas vychází. Zdá se, že je přímo ve vašem pokoji, ale když vstanete a jdete k němu, tak hlas zní ode dveří. Vyjdete na chodbu a nářek je slyšet na jejím konci. Ať uděláte cokoliv, hlas vás vylákává ven a vy jako posedlí jdete za ním. „Stůjte! Vraťte se do pokoje!“ V přízemí vás k smrti vyděsí recepční, který vám zabrání jít ven. Chcete mu vysvětlit, že někde pláče dítě a recepční soucitně pokyvuje hlavou. Je to nářek „modrého chlapce“, který je od narození mučen svými rodiči a nakonec zazděn ve zdech hradu. 

Spiknutí podvazkového řádu
Chillingham je jedním z nejstrašidelnějších hradů Anglie. V Shakespearových dobách zde žije Lady Mary se svými příbuznými. A nebyla to lecjaká rodina – je mezi nimi 18 členů podvazkového řádu, nejvyššího ocenění od krále, jemuž věrně slouží. Tedy až do doby, kdy se proti němu spiknou. Král je odhalí a samozřejmě potrestá. Několika pánům nechá setnout hlavy, hlavní vůdce dá rozčtvrtit čtyřmi koňmi, některé pověsí na šibenici za ruce, aby jim byla rozřezána břicha a jejich vnitřnosti vypadly ven. Hlavy spiklenců jsou naraženy pro výstrahu u hlavní brány hradu. Takže duchů je zde opravdu požehnaně.

Lov na duchy za pár stovek
Tento hrad se stává oblíbeným místem Angličanů i turistů. Jsou zde pořádány svatební obřady, oslavy narozenin a promocí. Noc vás zde vyjde na minimálně na 4200 korun za osobu, ale máte k dispozici nedaleké golfové hřiště, nebo můžete rybařit u jezera. Pokud hrad chcete jen navštívit zaplatíte v přepočtu asi 600 korun za prohlídku, která trvá asi 2 hodiny, podle paranormální aktivity duchů. Ovšem nezoufejte, pokud nebudete mít na duchy štěstí. Můžete si zde zakoupit DVD za 450 korun, kde vám budou jednotliví duchové a jejich zjevení náležitě představeni.

zdroj

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář