Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde byl ukřižován Kristus?

 

Na prašné cestě v Jeruzalémě je rušno. Právě byl 39 ranami zbičován Ježíš Nazaretský, který se považoval za Spasitele a Syna božího. Na záda mu byl psazen dřevéný trám (některé teorie tvrdí, že si ho Ježíš jako syn tesaře musel zhotovit sám pozn. Admina), s nímž se nyní táhne k hoře Golgotě. Kam ale vlastně tehdy mířili? Stojí dodnes nad jeruzalémem tento kopec, jehož název v překladu znamená "místo lebky"? Podle Bible se legendární místo nachází mimo hradby(v listu Židům), či jako kopec vedle města (apoštol Jan) Můžeme tedy Golgotu navštívit za jeruzalémskými hradbami? Podle badatelů nikoliv. V letec 41 - 44 je totiž judský král Heródés Agrippa nechává posunout. Římský císař Publius Aelius Hadrianus (Hadrián) pak údajně nechává na místě ukřižování postavit Afroditinu svatyni. Později zde mají být objeveny pozůstatky kříže, a dokonce Kristův hrob! (viz také zde a zde)

 

Nachází se Golgota právě vmístech bazikiky svatého hrobu?

Posvátné artefakty prý objevuje Flavia Helena Augusta (sv. Helena) matka císaře Konstantina, v roce 325. Na ruinách původní svatyně je postaven kostel svatého hrobu, z něhož je dnes bazilika. Podle badatelů existuje ještě jiná možnost než je právě bazillika svatého hrobu. V roce 1883 s ní přichází generál G. Gordon, který ztotožňuje legendární prostranství s oblastí kolem Zahradní hrobky, severně od Damašské brány. Právě to je druhý kandidát na ježíšovu hrobku. Nedaleko ní je objeven skalnatý výběžek, který nápadně připomíná tvar lebky. Mohla být právě podle něj nazývána hora, na níž byl Ježíš ukřižován?

zahradní hrobka, byl právě v její blízkosti ukřižován Ježíš?

Jenže... Výzkumy v této oblasti prokazují, že toto vzevření skály pochází až z 19. století. Navíc kus kamene z údajné Golgoty je uložen přímo v bazilice svatého hrobu. Jedná se obílý vápenec, jenž mohl připomínat lebku svým zabarvením.

článek byl přejat z časopisu Enigma 9/2011

Hypotéza Paranormal-activity

Hora Har Chevron

Podle nás chtěli Ježíšovi "soudci" Krista co nejvíce ponížit a udělat z něho tzv. kárný příklad. Proto vyhledali k jeho ukřižování jeden z nejvyších bodů v okolí. Mohl to být buď vrchol Ba'al Chacor (1 016 m. n m.) nebo právě vrchol Har Chevron (1 026 m. n m.),

Název Golgota "místo lebky" pak naznačovalo krutý konec "odsouzených" na křížích.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář