Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozestoupilo se Rudé moře?

 

 

Potvrzení skutečné trasy exodu prokázali potápěči, kteří našli v Akabském zálivu pozůstatky kostí a dvoukolových vozů inkrustovaných v korálech
    Jedním z nejdramatičtějších zápisů Božího zásahu do historie je popis exodusu Židů z Egypta.
      POZLACENÉ KOLO VOZU – Němý svědek zázračného přechodu Židů Rudým mořem před 3500 léty.
   
    Pozdější utopení celé egyptské armády v Rudém moři nebylo bezvýznamnou událostí. Potvrzení této události je pádným svědectvím, že biblický příběh je autentický. Během let mnoho potápěčů marně pátralo v Suezském zálivu po artefaktech na potvrzení biblického zápisu. Avšak pečlivé sledování biblických a historických zápisů exodu vás zavede do Nuweiby, ohromné pláže v Akabském zálivu, tak jak to objevil Ron Wyatt v roce 1978.


    Opětovné potápění do hloubek 18 – 60 m na úseku téměř 2,5 km ukázaly, že po mořském dnu jsou roztroušené části dvoukolových vozů. Nalezené artefakty zahrnují kola, vozové korby, ale také kosti lidí a koňů. Také na saudském pobřeží naproti Nuweibské pláži, potápěči lokalizovali trosky. Od roku 1987 Ron Wyatt našel tři čtyřpaprsková pozlacená kola. Korály na zlato totiž nenarůstají, a proto tvar zůstal velmi výrazný, i když dřevo uvnitř zlatého povlaku zhnilo, a tak kola jsou příliš křehká na přemisťování nebo vytažení.

    Doufá se, že budoucí expedice prozkoumají větší hloubky s pomocí dálkově řízených kamer nebo mini-ponorek.


http://www.b-a-n.cz/system/design/obrazky/prechod-pres-rude-more/rude-more-pozlac-kolo.jpg

zdoj

http://img.blesk.cz/img/1/full/640877-img-rude-more-vitr-vedci.jpg

Zázrak, nebo zásah přírody? Jak dokázal Mojžíš rozdělit Rudé moře a suchou nohou ho i s lidem izraelským přejít? Nová počítačová simulace amerických vědců ukazuje, jak se mohl příběh, který popisuje bible, odehrát ve skutečnosti. Mojžíšovi prý pomohl silný vítr, který vodu rozdělil za něj.

Počítačová simulace ukazuje, jak se Rudé moře mohlo pod vlivem silných větrů kdysi rozdělit a pomoci tak Mojžíšovi a jeho lidu při útěku z egyptského otroctví. Výsledky simulace, jež se téměř kryjí s událostmi popisovanými v biblické knize Exodus, zveřejnil časopis Plos One.

Výsledek počítačové simulace amerických vědců

„Rozdělení vod lze vysvětlit dynamikou kapalin. Vítr pohybuje vodní masou v souladu s fyzikálními zákony tak, že vytváří bezpečný průchod, a pak náhle nechá vodu, aby se vrátila zpět,“ řekl šéf týmu amerických vědců Carl Drews z Amerického národního střediska pro výzkum ovzduší.

Podle knihy Exodus se Mojžíš a izraelité dostali do pasti, kdy na jedné straně na ně tlačila faraonova vojska a z druhé strany jim bránilo v postupu moře. Tehdy prý došlo k zázraku a izraelité prošli suchou nohou na druhý břeh. Když se je faraonovi vojáci pokoušeli pronásledovat, utopili se, protože vítr ustal a vodní masy se vrátily nazpět. Studie vědců je založena na rekonstrukci pravděpodobné lokace biblických událostí v hloubce delty Nilu, která se časem značně posunula. zdroj

Hypotéza Paranormal-activity

Žadné rozestoupení! - Obyčejný odliv!

 

Co říká o přílivu a odlivu Wikipedie?:

Z pohledu astronomického je nejzajímavějším jevem hydrosféry mořský příliv/odliv (či vodní dmutí), jelikož je způsobován gravitačním působením okolních vesmírných těles a to především Měsíce a Slunce, ale také odstředivou silou rotace Země. Příliv vzniká na straně přivrácené k Měsíci i na straně k němu odvrácené (jelikož na straně přivrácené k Měsíci je vodní hladina ovlivňována gravitací Měsíci a na straně odvrácené pak odstředivou silou). Příliv a odliv se pravidelně střídají při každé kulminaci Měsíce. Přiliv se opakuje vždy po 12 hodinách a 25 minutách (tzv. půldenní příliv), který každý následující den vrcholí o 50 minut později než předešlého dne.

Můžou pak nastat ještě dvě zajímavé kombinace, když do celého procesu zakomponujeme i gravitační sílu Slunce. Jestliže se Země, Měsíc a Slunce nacházejí v jedné rovině (Měsíc je v úplňku či v novu), pak se gravitační účinky Slunce a Měsíce sčítají a příliv je tedy větší. Mluví se o tzv. skočném přílivu. Pokud však spojnice Země—Měsíc a Země—Slunce svírají pravý úhel, potom se výsledné síly působení Měsíce a Slunce odčítají, příliv je menší a my mluvíme o hluchém přílivu.

Asi nejkrásnější přílivy si užijete na místě zvaném Hopewell Rocks, které je součástí národního parku Fundy provincie New Brunswick.
Rozdíl hladiny moře od odlivu k přílivu, tady dosahuje až neuvěřitelných 16 metrů. Při odlivu se můžete procházet po mořském dně a obdivovat načervenalé skalní stěny. zdroj

Takže shneme-li tato fakta, je celkem možné, že došlo k rychlému přílivu a odlivu. Pokud byl rozdíl dostatečný a řekněme si upřímě, zas tak velký být nemusel, tak Mojžíš mohl svůj lid v klidu převést, Ve chvíli kdy na mořské dno vstoupila Egyptská vojska nastal příliv a vojsko utopil.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Wisdom, 10. 6. 2018 14:46)

Že by za vším stála jen náhoda? Nezdá se mi :-)

Krásný článek.

(Mandarinka, 10. 8. 2013 1:41)

Děkuji za článek.:-)