Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seance

31. 8. 2011

 

Je pokus o komunikaci s duchy . Slovo "seance", pochází z francouzského slova pro "místo", "session" nebo "sedí", od starých francouzský "seoir", "sedět". Ve francouzštině, slovo význam je poměrně obecné: Člověk může, například, hovoří o "une seance de cinéma" ("film session"). V angličtině, nicméně, slovo přišlo být používán specificky pro setkání lidí, kteří se shromáždili, aby přijímat zprávy od duchů nebo poslouchat duchu střední projev s relé nebo zprávy od duchů, mnoho lidí, včetně skeptiků a nevěřících, zacházet jako forma zábavy. V moderní anglické použití, účastníci nemusí sedět, zatímco zabýval seance.

Jedna z prvních knih na téma komunikace mezi zemřelých osob bylo Communitation s druhou stranou do George, první baron Lyttelton , vydané v Anglii v roce 1760.  Mezi pozoruhodné duchy uvedené v tomto svazku jsou Petr Veliký, Pericles, "severoamerické Savage," William Penn, a královna Christina Švédska. Popularita seance rostl dramaticky se založením náboženství v Spiritualism v polovině devatenáctého století. Snad best-known série seance provedených v té době byli ti Mary Todd Lincoln , který truchlící ztrátou svého syna, pořádané Spiritualist seance v Bílém domě , kterých se zúčastnilo její manžel, prezident Abraham Lincoln , a další významní členové ve společnosti.  1887 Seybert Komise zprávu kazen důvěryhodnost Spiritualism na vrcholu své popularity zveřejněním expozice podvodu a herectví mezi světskými vůdci seance.  Moderní seance být i nadále součástí náboženských služeb Spiritualist , duchů a Espiritismo dnešních církvích, kde je kladen vyšší důraz na duchovní hodnoty proti herectví.

 

Náboženské seancí

V náboženství spiritualismu, to je obecně součástí služeb komunikovat s mrtvými. Termín "seance", není často používán popisovat to, s výjimkou nečleny, dává přednost pojmu "příjem zpráv." V těchto zasedání, které se obvykle konají v dobře Spiritualist kostely, nebo venku na Spiritualist táborech (např. Lily Dale v severní části státu New York , nebo Camp Cassadaga na Floridě ), nařídil ministr, nebo kontaktovat nadané medium se bude týkat zprávy z mrtvých, aby bydlení.  Obecně Spiritualist "zpráva služby" nebo "demonstrace kontinuity života" jsou otevřené pro veřejnost. Někdy médium stojí pro příjem zpráv a jen sitter sedí,  V některých církvích je zpráva služby předchází "léčení služby" zahrnuje nějakou formu léčení vírou . 

Kromě komunikace s duchy lidí, kteří mají osobní vztah ke shromáždění, někteří duchovní církve také vypořádat s duchy, kteří mohou mít specifický vztah ke střední nebo historický vztah k tělu církve. Příklad latter je duch Black Hawk , indiánského bojovníka z kmene Fox , který žil v 19. století. Black Hawk byl duch, který byl často kontaktován Spiritualist střední Listové Anderson a zůstává ústředním bodem speciálních služeb v africké americké duchovní církve, které založila. 

V Latinské Americe náboženství Espiritismo , který poněkud podobá Spiritualism, jsou seanci konferenci, kde bude shromáždění komunikovat s duchy tzv. misas (doslova "masy"). Duchové kontaktovat v Espiritismo jsou často předků a katolických svatých .

Fáze seance mediumship

Média, kteří se obrátí duchové mrtvých nebo jiné destiláty, zatímco na pódiu, se diváci sedí před nimi, nejsou doslova drží "seance", protože oni sami jsou nesedí, nicméně, termín "seance", byly použity k jejich aktivity. Jedním z hlavních časnými praktiky tohoto typu kontaktu s mrtvými byl velikonoční Beverly Randolph , který pracoval s duchy příbuzných diváků, ale byl také známý pro jeho schopnost kontaktu a doručování zpráv z dávných proroků a filozofů, jako je jako Plato .

 

Leader pomoci seancí

Leader pomáhal seance jsou obecně provádí malé skupiny lidí, se účastníci sedí u jednoho stolu ve tmě nebo částečně zatemněné místnosti. Vůdce se obvykle tvrdí, že je střední , a on nebo ona může jít do transu , který teoreticky umožňuje duchy komunikovat přes jeho nebo její tělo, který přenáší na ostatní účastníky. Jiné způsoby komunikace může být také pokus, včetně psychography nebo automatického psaní , číslované grošů, levitace v tabulce nebo ducha trubek , apports , nebo dokonce i vůně.

Jedná se o typ seance, která je nejčastěji předmětem šok a skandál, když se ukáže, že vůdce je cvičení nějaká forma iluze, kouzelnictví , nebo pomocí mentalismu triky podvést klienty.

 

Neformální sociální seancí

Mezi těmi, kdo se zajímají o okultní , tradice vyrostl provádět seance u jakéhokoliv náboženského kontextu a bez vůdce. Někdy jen dva nebo tři lidé se jedná, a pokud jsou mladí, mohou být pomocí seance jako způsob, jak otestovat své znalosti o hranice mezi realitou a nadpřirozený . To je v tak malých, že seance planchette a Ouija palubě jsou nejčastěji využívány.

 

Mediumship, trance, a channeling

 

Mediumship je pojem užívaný k popisu činu, kdy praktický lékař snaží přijímat zprávy od duchů mrtvých a jiné destiláty, že odborník věří existovat. Některé vlastní vysvěcen média plně vědomi, a vzhůru, zatímco funkce jako kontakty, další mohou sklouznout do částečné nebo úplné vytržení nebo změněný stav vědomí. Tyto tzv. já "trance-média" se často uvádí, že, když se vynoří z transu, nemají žádnou vzpomínku na zprávy, které předal, to je obvyklé pro tyto odborníky pro práci s pomocníkem, který zapíše nebo jinak zaznamenává jejich slova. 

"Channeling" je moderní termín pro mediumship a vyskytuje se nejčastěji v popisech fázi médií a Leader pomáhal seance, kteří předávají zprávy od duchů, kteří jsou považovány za učitele moudrosti. Channeling je proces, při kterém média umožňuje duchu omezené použití svého fyzického těla ke komunikaci s sedící současnosti. Toto je odlišné od pojetí vlastnictví , která je považována za kompletní, non-konsensuální převzetí živé bytosti v duchu. Směrování, na druhé straně se předpokládá, nabízet příležitosti pro pozitivní a vzájemně se respektující působení mezi životním střední a ducha.

Mediumship

tabulí ducha, mluvit desky a Ouija desky

Duch desky, také známý jako mluvit desky nebo Ouija desky (po dobře známou značku), jsou ploché tablety, většinou ze dřeva, Masonit , dřevotřískové desky, nebo plastu. Na desce je řada symbolů, obrázků, písmen, čísel a / nebo slova. Deska je doprovázen planchette (francouzština pro "stolek"), který může mít podobu ukazatel na třech nohách nebo lupy na nohou, domácí desky mohou využívat skleničku jako planchette. Nejzákladnější Ouija deska bude obsahovat pouze abecedy kterékoliv země deska je používán v, ačkoli to není neobvyklé pro celé slovo, které se doplňují. 

Na desce se používá takto: jeden pro všechny účastníky seance místě, jeden nebo dva prsty na planchette, který je ve středu hrací plochy. Jmenovaný střední ptá Ducha (y), s nimiž se snaží komunikovat.

 

Trumpety, břidlice, stoly a skříně

Během druhé poloviny 19. století, řada spiritualisty začal obhajovat použití speciálního nářadí pro provádění seancí, a to zejména v relacích Leader pomáhal provádět v zatemněných místnostech. "Spirit trubky" byl roh ve tvaru trubky, které byly mluvit řekl zvětšit šeptem hlasy duchů slyšitelnosti. "Spirit břidlice" se skládala ze dvou tabule skáčou spolu, že při otevření byl řekl, aby odhalit zprávy napsané duchy. "Séance tabulky" jsou speciální odlehčené tabulky, které prý točit, plavat, nebo levitovat, kdy duchové byli přítomni. "Spirit skříňky", byly přenosné záchody, které byly dány do médií, často svázané s lany, aby se zabránilo jejich manipulaci jednotlivých výše uvedených nástrojů.

Expozice má médií, jejichž použití seance nástrojů odvozených z technik kouzelnictví bylo znepokojující pro mnoho věřících v duchu komunikace. Zejména 1870s expozice Davenport Brothers jako iluzionisty a 1887 zprávu Seybert Komise  ukončila první historické fáze spiritualismu. Kouzelníky stádia, jako je John Neville Maskelyne a Harry Houdini z boku-line odhalení falešných médií na konci 19. a počátku 20. století. V roce 1976, M. Lamar Keene popsal podvodné techniky, které on sám používá v seancí, ale ve stejné knize, Keene také říkal, že on ještě měl pevnou víru v Boha, život po smrti, ESP a další paranormální jevy. 

Expozice podvodu nástrojů pomocí médií mají dva odlišné výsledky: Skeptici používají historické expozice jako rámec, jehož prostřednictvím zobrazit všechny duchu mediumship jako inherentně podvodné,  , zatímco věřící mají tendenci eliminovat používání nástrojů, ale stále praxe v mediumship plnou důvěru své duchovní hodnoty pro ně,

 

Média

Populární 19. století lektorů trance média mohou Cora Scott Hatch , Achsa W. Sprague , Emma Hardinge Britten (1823-1899), a velikonoční Beverly Randolph (1825-1875).

Mezi pozoruhodné lidi, kteří vedli malou Leader pomáhal seancí v průběhu 19. století byly Fox sestry , jehož aktivity zahrnovaly stolní hovořit, a Davenport bratři , kdo byl slavný pro práci ducha kabinetu. Jak lišky a Davenports byl nakonec odhalen jako podvod.

 

Účastníci

Pozoruhodných lidí, kteří se zúčastnili seancí a tvrdili, víra v Spiritualism patří Spojené státy prezident Abraham Lincoln , a jeho manželka Mary Todd Lincoln , sociální reformátor Robert Owen , novinář a pacifista William T. Stead ,  Mackenzie King , předseda Ministr Kanady na 22 let, kteří hledali duchovní kontakt a politické vedení z jeho matce zesnulého, jeho domácích psů, a na konci americký prezident Franklin D. Roosevelt ,  novinář a spisovatel Lloyd Jones Kenyon a lékař a spisovatel Arthur Conan Doyle . 

Vědci, kteří provedli hledání skutečné seancí a věřil, že kontakt s mrtvými, je realita patří chemik William Crookes , evoluční biolog Alfred Russel Wallace ,  vynálezce rádia Guglielmo Marconi , vynálezce telefonu Alexander Graham Bell , a vynálezce televizní techniky John Logie Baird , který tvrdil, že kontaktoval duchu vynálezce Thomas Edison 

V roce 1978, budoucí premiér Itálie Romano Prodi se zúčastnili údajné seance, odkud název Gradoli , město, po kterém byla pojmenována silnice v Římě, kde politik Aldo Moro byl zadržen, vyšel. Důvěra, že informace, italský vybombardovaný Gradoli, ale marně.

 

Debunkers

Mezi nejznámější exposers podvodného jednání mediumship byli vědci Frank Podmore o společnosti pro okultní výzkum , Harry Cena na Národní laboratoře pro psychický výzkum , profesionální kouzelníky stádia John Nevil Maskelyne (kdo vystavil Davenport Brothers ) a Harry Houdini , , který jasně říkal, že on nebyl proti náboženství spiritualismu, ale pouze o podvod falešné média, který byl vykonáván ve jménu náboženství.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

spiristcka tabulka

(naty, 24. 1. 2014 13:02)

Musim sehnat spiristickou tabulku