Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje setkání s duchy - aneb realističtěji to už nejde!

 

 

 

Toto místo by mělo sloužit k povídkám o vašich záhadnáých setkání s duchy, či tajemnem. Napište příběh do komentářů a poté bude přidán sem na stránky!!!

Začnu já (Admin) se svými setkáními.

(následující fota jsou ilustrační)

Dům, který vlastně nikdy nebyl!

 

Byl jsem tak v 4. - 5. třídě. Byl jsem společně se svou třídou a paní učitelkou na exkurzi "Poznej své město", při kterém jsme procházeli památky našeho města a dostávalo se nám k tomu náležitého výkladu. Inu po čase jsme zamířili k místnímu klášteru a jeho kostelu. Ještě jsme ani nedošli a naše pohledy spočinuly na staré roubené stavbě. Její obvodové zdivo sice drželo, pokryté však bylo bílým popelem a střecha byla prohořelá. Jak to tak bývá - děti jsou zvědavé a tak jsme nahlíželi do domu. A abychom lépe viděli. museli jsme se tu a tam opřít o okení parapet apod.

Po čase jsem si na tuto příhodu vzpoměl a začal o ní mluvit se svýými spolužáky. Když na mě podivně pokukovali, zjistil jsem, že vůbec neví o čem mluvím a tuto příhodu si nepamatují. Pokrčil jsem nad tím rameny a šel se zeptat učitelky. Když ale i ona nevěděla o čem je řeč, začalo mi to celé být trochu podívné. Začal jsem tedy pátrat. Ptal se místních lidí, pamětníků, v místním muzeu, historiků ... To co jsem zjistil se mě drží do dnešního dne. NIKDY na tom místě, které jsem poisoval, ŽÁDNÝ takový dům nebyl a ani v těch místech nehořelo!

Viděl jsem snad něco, co se stalo dávno před tím? V 15. století byl u nás ve městě obrovský požár. Uhořel tam snad někdo a dával mi o tom vědět? - Pravda je, že jsem do těchto míst zavítal ještě několikrát i při svém pátrání, ale zjevení domu se neopakovalo.

 

Duch utopené?

 

Tento  příběh je trošku mladší než ten předešlý. Váže se k mému pobytu na vysoké škole. Od vlakového nádraží ke kolejím se dalo jít dvěma cestami. Delší a nepěknou přes město. Druhou, kratší a hezčí, podél řeky. Cesta je lemována stromy po jedné a řekou a stromy po druhé straně. Zvláště v noci dokáže být dost děsivá. To co se stalo mě, ale nemělo nic společného s děsivou atmosférou. Jen jsem totiž vešel na tuto cestu, projel kolem mne ledový vítr. Otřásl jsem se, ale šel jsem dál. Najednou cítím, jak se do mé paže snaží někdo zavěsit. Vylekaně jsem se otočil, ale nikde nikdo. Nechal jsem pocit pocitem a šel jsem dál. A zase, ledová paže, co se zcela jasně snažila zavěsit do té mé. Byl jsem celý vylekaný. Po pár krocích pokusy přestaly a už jsem nnic necítil. Nutno podotknout, že se v řece, co vedla vedle utopilo již několik lidí. Jsou známy i případy, kdy lidé skočili z mostu a zabili se právě na tom místě, kde jsem cítil ledové dotyky. Byl to nějaký vzkaz ze záhrobí? Nebo jen moje fantazie?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vyvolavanie duchov

(Andy, 25. 3. 2013 14:39)

Ahojte, ja som este ducha asi nezazil, ale isto vsetci viete, co je rozlucka so skolou na konci deviateho rocnika. Tak tu chceme spravit vecer v telocvicni, a koniec asi okolo pol dvanastej. A potom sa presunut do triedy, pripravit vsetko, zacat vyvolavat duchov, a potom tam spat. :)

Re: vyvolavanie duchov

(Honza, 22. 11. 2013 21:52)

Andy no a co dal?Ty jsi nemohl usnout?Procpak?

Noční hlídka na táboře

(Karolína a Tereza, 11. 6. 2013 18:34)

Jednou jsme byli na táboře pár dní bylo skvělých,ale potom se začaly dít divný věci.Jednoho dne jsme dostaly noční hlídku ,ale zapomněli jsme si v chatce baterky chtěly jsme si dojít za vedoucími pro klíče ale bylo zamčeno.Zaklepali jsme na naší chatku jestli nám někdo otevře,ale jako kdyby tam nikdo nebyl,ale jak znám holky z chatky vždycky ponocují,ale nic prostě jako kdyby tam nikdo nebyl.Šli jsme si sednout na lavičku najednou jsme slyšeli bouchnout dveře vstali jsme a běžely jsme k chatkám aby jsme se podívaly jestli se někdo nešel projít ale nic najednou něco zašustilo v křoví začaly jsme utíkat doběhli jsme k potoku byly jsme udýchaný obě jsme se otočily na levou stranu stála tam postava hrozně jsme se lekli začali jsme utíkat doběhli jsme k staré chatce byla otevřená,ale bály jsme se tam vlíst radši jsme šli k táboru.Uviděli jsme jak tam někdo svítí baterkama rychle sme tam utíkali ale asi se nám to zdálo nikdo tam nebyl.Potom jsme si všimly malého přístřešku se senem šli jsme si tam lehnout a snažily se usnout ráno jako v noci nikdo nám nechtěl otevřít.Kousek od tábora je vesnice šli jsme do ní odpoledne jsme se vrátily do tábora všechno v pohodě byli tam všichni hrály hry atd... vedoucí si ani nevšimly že jsme byli pryč.Ale na tu noc nezapomeneme.
Prosím věřte nám.

Re: Noční hlídka na táboře

(Honza, 22. 11. 2013 21:39)

No my jsme se v deseti letech na strazi tabora take jednou vylekali k po..... to by jste neverili co dokaze po pulnoci za bynec zpusobit treba jezek.Ale od toho je tabor aby Echo i ho deti uzili i kdyz neprojdou bobrikem odvahy.

Kuks

(Honza, 17. 11. 2013 9:22)

Leden 2005 10 hodin dopoledne teplota -6 stupnu misto zamekKuks u Dvora kralove nad Labem.
Kroky podobajici se klapani drevaku rozlehajici se po celem ochozu, zadne jine stopy ve snehu nez moje.Klapani mne nasledovalo az k vychodu.Nekolikrat jsem se otocil a vratil patraje po puvodu.Nedokazu si to dodnes vysvetlit,byl jsem tam uplne sam a nebo? Nejsem blazen ani fanatik ale tohle si nedokazu vysvetlit.

Svetlus

(Admin, 13. 7. 2013 20:09)

Vase komentare byly smazany protoze odporovaly pravislum a vase ip byla zablokovana pejeme prijemny den na redtubu

Noční zážitek..

(Pajka, 9. 4. 2013 15:25)

Bylo mi 17 když se mi stala divná věc.Byla noc,všichni doma spali jen já nemohla usnout.Otočila jsem se hlavou ke zdi a snažila se na nic nemyslet a usnout,nešlo to.Nevím kolik bylo přesně hodin,ale po půlnoci už bylo.Ležela jsem,bylo úplné ticho(když je moc velké ticho nikdy nemůžu usnout),z ničeho nic jsem měla divný pocit,nedokážu to popsat,takový tísnivý a bála jsem se otočit na druhou stranu,cítila jsem jakoby zamnou někdo stál,snažila jsem se toho nevšímat a znovu jsem zavřela oči.Ucítila jsem jako by se nademnou někdo skláněl a dýchal na mě..cítila jsem studený dech,byla jsem vyděšená,nemohla jsem ani polknout a nemohla jsem se ani pohnout,bylo to jako bych byla paralizovaná.Těžko se mi dýchalo,nemohla jsem ani zavřít oči,ani se pohnout a slyšela jsem jako by mi něco šeptalo do ucha...bylo to jako slabý mužský hlas...nešlo tomu rozumět co říká...ale připadalo mi že to bylo nekonečné....po nějaké době to přestalo...už ani nevím jak jsem usnula...ale ráno mi bylo špatně,zima a měla jsem divný pocit,byla jsem uplně bez energie....pamatovala jsem si vše...buď to byl hoodně živý sen,nebo se to opravdu stalo...já myslím že stalo..
Nedávno jsem četla podovné případy v jedné české knize ,,Mimozemšťané v čechách" a dost mě to vyděsilo jak se to shodovalo...nebo že bych se mohla setkat s energetickým upírem?...těžko říct..od té doby se mi to už nestalo..

Re: Noční zážitek..

(Katherine, 30. 5. 2013 19:00)

Když sem to četla hned jsem začala myslet na energetické upíry a tys to dole napsala :D Já na energetické upíry věřím a sama jich pár znám i když oni to o sobě nevědí. (Hodně energetických upírů to o sobě neví) Jináč by to mohl být velice skutečný sen jelikož já taky mívám skutečné sny a do teď někdy přemýšlím jestli to byl sen nebo realita. Ale nevím jestli sázet na upíra protože ti os obě fakt většinou neví a nějak přesunovat z místa na místo se neumí... Ublížit by ti nemohli protože jejich blízkost vyvolává jen úzkost, nepříjemný pocit, strach atd.. A když od nich odejdeš tak si moc unavená. Tak nevím.

duch z války

(Iveta, 22. 4. 2013 14:30)

Dobrý den, mám do dneška noční můry kvůli jednomu duchovi.
Byl večer (den kdy jsme se přistěhovaly do nového domu)
a nejdřív jakobych slyšela slabé střílení a pak něco jako "umírající křik",
já nespala a tak jsem jenom tiše v posteli poslouchala: nejdřív jsem slyšela
řehtání koně o kterým mi povídal táta že vytáhly z bratrama prostřelenou hlavu, pak jsem slyšela jak běží a najednou někdo zaklepal...pak na ty dveře škrábal...pak jsem usínala a najednou BUM jaky by ěkdo upadl.
Nechápu to, ale usnula jsem.
Ráno někdo zazvonil, byla to mladá paní a řekla mi že jejího prapra..... dědečka (voják) zastřelily u NAŠEHO DOMU!!!!!!! nebo něco takovýho...

RE: Skutečnost (viz Pegas)

(Devils PIMP, 5. 1. 2012 22:04)


Skutečtnost
(Kateřina Klasová, 5. 1. 2012 19:03)

Jednou jsem potkala pegase. Já vím, nevěříš, ale mě nevěří nikdo, tak to je jedno. Jednoho večera jsem šla sama do lesa si pročistit hlavu a najednou vidím rychle proběhnout koně. Miluju koně a já věděla, že je bez jezce, že je sám a rozebšhla jsem se zaním. Najedou zapraskalo v houší a pak jsem nad korunami stromu viděla jen obří křídla a koňské tělo.

Re: RE: Skutečnost (viz Pegas)

(Lenka, 26. 3. 2013 12:48)

Zřejmě slušnej matroš :-)))))

Re: RE: Skutečnost (viz Pegas)

(tomira, 13. 7. 2012 18:46)

Já jsem tedy otevřená všemu, ale jsi si jistá, že Ti někdo nedal do jídla Mařenu?

tajná skříňka na půdě a malá holčička

(Lidli, 9. 2. 2013 18:51)

Jednoho dne se mi zdál sen o tom že u nás na balkoně je igelitka a v ni bylo něco nevěděla jsem co ani neviděla najednou to ke mně promluvilo a já se strašně lekla vyšla jsem ven na dvorek a viděla dědečka jak drží malou otevřenu rakvičku a v ní tak 5 letá holčička. Pak sen skončil pořád mi to nedávalo smysl a tak sem se zeptala staršího bratra řekla jsem mu co se mi zdálo a on hned odpověděl že když byl mor tak náš pradědeček odvàžel ty těla a že mu vypadla jedna holčička. Pak říkal že u nás na púdě je truhla a v ní záznamy o těch mrtvých. Něvěřila jsem mu a tak sem se tam šla podívat vážně tam ta truhla s těma papírama byla a byl tam záznam i o té malé holčičce nestihla jsem si nic prohlídnout protože tam najednou byl děda a začal mi nadávat co tady dělám. Všimla jsem si že nad tuhlou je železný velký kříž. Večer se mi zase zdál sen s tou malou holčičkou ale tentokrát řekla že je duch a že jsem s ní něják spojená normálně sme se spolu bavili ale pak začala křičet a sen skončil. Vážně nevím co to může být jediné co musím podotknout je že mám pokoj hned za zdí kde je ta truhla.

Re: tajná skříňka na půdě a malá holčička

(Admin, 9. 2. 2013 19:22)

Děkujeme za mrazivý příběh. Je možné, že jste něco vypustil/a. Uz z antické mytologie totiz známe takove skrinky - viz pandorina skrinka, ktere obsahuji nejake zlo. Jen mimje podivna jedina vec. Posledni pripady moru se objevily v Italoii roku 1721 - Vsemu dedeckovi je tak pres 300let (?)
Jeste jednou dekujeme za pribeh

lRe: Re: tajná skříňka na půdě a malá holčička

(Lidli, 9. 2. 2013 20:05)

To byl pradědeček a už nežije aninsem ho nepoznala

Re: lRe: Re: tajná skříňka na půdě a malá holčička

(Admin, 9. 2. 2013 22:25)

Pardon smotal se mi v hlave pradedecek a dedecek :) omlouvam se

Re: Re: lRe: Re: tajná skříňka na půdě a malá holčička

(Lidli, 10. 2. 2013 1:03)

Jo to se mi stává taky :-) a děkuji za odpověď:-)

cucíci

(natík & lucík, 16. 1. 2013 7:00)

trapný

Re: cucíci

(Admin, 16. 1. 2013 9:58)

Ale stalo se to. Je mi už 25 takže nejde o suché bláboly - přiště si nechte váš"trapný" názor pro sebe ;)

Duch u kámoše

(Seky, 14. 1. 2012 22:43)

Jednou jsem přišel ke kámošovy u kterého byl dřív nevěstinec.Když jsem vešel k němu do pokoje tak u něj minulou noc byly prý slyšet podivné zvuky :klepánía dupání na půdě a tak jsem nad tím mávnul rukou a myslel , že to byla asi schoda okolností.Potom jsme šli do obýváku kde jsme se o duchách bavily s kámošovou mámou a ta na mě "Tady straší , to nevíš"byl jsem s toho rozhozenej protože jsem tam dřív žádnýho ducha neviděl .Při té konverzaci jsem se podíval kámošovi přes rameno a ve dveřích(se sklem)jsem někoho spatřil měl pracovní oblečení a kudrnaté vlasy .Poté jsem zjistil ,že to byl jeden z mnoha majitelů toho domu ,který se vydal do lesa a už se nikdy nevrátil.