Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje setkání s duchy - aneb realističtěji to už nejde!

 

 

 

Toto místo by mělo sloužit k povídkám o vašich záhadnáých setkání s duchy, či tajemnem. Napište příběh do komentářů a poté bude přidán sem na stránky!!!

Začnu já (Admin) se svými setkáními.

(následující fota jsou ilustrační)

Dům, který vlastně nikdy nebyl!

 

Byl jsem tak v 4. - 5. třídě. Byl jsem společně se svou třídou a paní učitelkou na exkurzi "Poznej své město", při kterém jsme procházeli památky našeho města a dostávalo se nám k tomu náležitého výkladu. Inu po čase jsme zamířili k místnímu klášteru a jeho kostelu. Ještě jsme ani nedošli a naše pohledy spočinuly na staré roubené stavbě. Její obvodové zdivo sice drželo, pokryté však bylo bílým popelem a střecha byla prohořelá. Jak to tak bývá - děti jsou zvědavé a tak jsme nahlíželi do domu. A abychom lépe viděli. museli jsme se tu a tam opřít o okení parapet apod.

Po čase jsem si na tuto příhodu vzpoměl a začal o ní mluvit se svýými spolužáky. Když na mě podivně pokukovali, zjistil jsem, že vůbec neví o čem mluvím a tuto příhodu si nepamatují. Pokrčil jsem nad tím rameny a šel se zeptat učitelky. Když ale i ona nevěděla o čem je řeč, začalo mi to celé být trochu podívné. Začal jsem tedy pátrat. Ptal se místních lidí, pamětníků, v místním muzeu, historiků ... To co jsem zjistil se mě drží do dnešního dne. NIKDY na tom místě, které jsem poisoval, ŽÁDNÝ takový dům nebyl a ani v těch místech nehořelo!

Viděl jsem snad něco, co se stalo dávno před tím? V 15. století byl u nás ve městě obrovský požár. Uhořel tam snad někdo a dával mi o tom vědět? - Pravda je, že jsem do těchto míst zavítal ještě několikrát i při svém pátrání, ale zjevení domu se neopakovalo.

 

Duch utopené?

 

Tento  příběh je trošku mladší než ten předešlý. Váže se k mému pobytu na vysoké škole. Od vlakového nádraží ke kolejím se dalo jít dvěma cestami. Delší a nepěknou přes město. Druhou, kratší a hezčí, podél řeky. Cesta je lemována stromy po jedné a řekou a stromy po druhé straně. Zvláště v noci dokáže být dost děsivá. To co se stalo mě, ale nemělo nic společného s děsivou atmosférou. Jen jsem totiž vešel na tuto cestu, projel kolem mne ledový vítr. Otřásl jsem se, ale šel jsem dál. Najednou cítím, jak se do mé paže snaží někdo zavěsit. Vylekaně jsem se otočil, ale nikde nikdo. Nechal jsem pocit pocitem a šel jsem dál. A zase, ledová paže, co se zcela jasně snažila zavěsit do té mé. Byl jsem celý vylekaný. Po pár krocích pokusy přestaly a už jsem nnic necítil. Nutno podotknout, že se v řece, co vedla vedle utopilo již několik lidí. Jsou známy i případy, kdy lidé skočili z mostu a zabili se právě na tom místě, kde jsem cítil ledové dotyky. Byl to nějaký vzkaz ze záhrobí? Nebo jen moje fantazie?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Duch u kámoše

(Devils_PIMP, 15. 1. 2012 10:23)

Dobrý den,
team PA Vám děkuje za strhující příběh, který je velmi zajimavý.
Co se ducha, kterého jste popsal týče, pokud nijak více nekomunikuje, třeba nemá některé ze znaků poltrgeista či nevnímáte EVP, určitě bude lepší si na něj zvyknout a on si jistě zvykne na nové nájemníky. Kdbdyby je tam nechtěl už by to jistě poznali.

S pozdravem
Devils_PIMP
(šéfredaktor)

Re: Duch u kámoše

(tomira, 13. 7. 2012 18:51)

ráda věřím a souhlasím se šéfredaktorem. Jen s tím lesem si nejsem jistá, to šel na houby nebo jaké jsou informace od policie co se s ním stalo...?

kudrnatý duch

(Vošický David, 20. 2. 2012 16:19)

Je mi sice jenom deset let ale vim ze duchove existují,protože jsem se už s jedním setkal a to uz dvakrát.Měl kudrnaté vlasy takové do afra a nebylo mu vidět do obličeje.Poprvé jsem ho viděl když mi byli 4 roky na Moravě když jsme hrály bobříka odvahy.Pozdravil jsem ho ale on mě ne.podruhé jsem ho viděl v osmi letech když jsme byli na rivajvlu depešáků.Bylo nějak půl dvanácté a já jsem na chvilku musel vystoupit z auta.Když jsem vystoupil vyděl jsem nějaký vystouplí stín díval jsem se na keře které tam byli ale vůbec se to neschodovalo s pohybem toho stínu pak už jsem jenom stuhl a za chvíli jsem běžel do auta.Když jsem to ale vyprávěl rodičům tak mi to nevěřili.

Re: kudrnatý duch

(DP, 21. 2. 2012 12:49)

Dobrý den,¨
děkujeme za zajimavý příspěvek.
Jen malá rada pro příště s duchy nekomunikujte
krásný den přeje
DP
šefredaktor

Re: kudrnatý duch

(Kamila, 5. 5. 2012 20:49)

Setkání bych spíš viděla s andělem než s duchem, což je dost podstatný rozdíl !

Re: kudrnatý duch

(tomira, 13. 7. 2012 18:41)

nic si z toho nedělej. Rodiče často podceňují naslouchání svých dětí. Mě samou to samou dodnes trápí. Věř, že pokud se setkáš s něčím co si nedokážeš vysvětlit racionálním způsobem, tak Tě to v budoucnu obohatí tím, že se dokážeš zamyslet nad věcmi, které si ostatní nepřipouští.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5