Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchové


Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým významem, někdy zaměňovaný s ženskou formou „duše“: (wikipedia)

Dle toho, co jsem vy pátral já, je duch vlastně otisk duše. Vzníká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní - ale mohou být také násilní .

 

Pokřivené duše

Jde o duchy, kteří se mstí za svou smrt. Většinou nechávají své oběti zemřít hrůzou. Jde jim ale o to samé co normálním duchům - upozornit na sebe. Pokus se podaří jejich případ vyřešit odejdou v klidu a v míru. Na toto téma bylo natočeno spousta filmů. Jením z nejlepších je Smrtící nenávist (viz filmy). Následuje pár obrázků pokřivených duší. (jedná se o montáže ne o reálná fota).

 

http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/c/c3/The_Car_Crash-_The_ghost_girl.jpg/revision/latest?cb=20140312164741

 

Přírodních náboženstvích se oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu. Lze ho žádat o pomoc a o radu, může chránit dům a majetek. Pokud ale nebyl zemřelý řádně pohřben, může se jeho duch vracet (srv. anglické revenant, strašidlo) a pozůstalé sužovat. Duch v nad-individuálním smyslu je potom jakési zosobnění tohoto společného principu, nadpozemská a nehmotná, ale osobní síla, kterou se lidé mohou snažit oslovit, ovlivnit a naklonit si ji (srv. indiánský Velký Duch).
V Bibli

Ve Starém zákoně se vyskytuje „duch Boží“ jako přímé působení Hospodinovo, jeho „slovo“ ve světě a mezi lidmi: účastní se stvoření světa (např. Gn 1,1 (Kral, ČEP), oslovuje proroky a ukládá jim, co mají hlásat (např. Iz 11,2 (Kral, ČEP); Ez 11,5 (Kral, ČEP). Provází své vyvolené, dodává jim odvahu a moudrost v rozhodování. Naopak duchům zemřelých se má Izrael vyhýbat.

Podobně je tomu i v Novém zákoně (např. Sk 2,4 (Kral, ČEP), kde ale už slovo duch zpravidla neznamená životní princip, nýbrž na jedné straně je Duch Boží, Duch svatý (např. Mk 13,11 (Kral, ČEP) a na druhé zlí, nečistí duchové (např. Mk 7,25 (Kral, ČEP). Vyskytuje se také protiklad ducha a těla (např. J 3,6 (Kral, ČEP) a důležitý protiklad ducha a „litery“, doslovného znění Zákona (např. 2K 3,6 (Kral, ČEP); Duch potom znamená také svobodu 2K 3,17 (Kral, ČEP).


Dělení duchů

 

"Otisky"

http://static.ddmcdn.com/gif/the-science-behind-ghost-sightings-131028-shadow.jpg

 
Každý člověk, který zemře, dostane v okamžiku své smrti šanci jako duchovní bytost projít světelným tunelem a dostat se tak do míst, kde bude poučen a osvícen. Tam má příležitost zhodnotit své konání v uplynulém životě a setrvat tam až do okamžiku své další inkarnace-tedy opětovného narození.
Někteří lidé ale okamžik, kdy se pro ně otevře světelný tunel, propásnou. Stává se tak z mnoha důvodů: závislost na jiné bytosti, závislost na majetku, potřeba cosi dokončit, strach, nedůvěra v posmrtný život, zmatenost z nastalé situace ap. Tyto bytosti pak zůstávají mezi námi bez hmotného těla, bez možnosti komunikace s námi a bez šance dále se duchovně vyvíjet.

Pro tuto svou existenci ovšem potřebují čerpat energii a jedinou jejich šancí je, brát tuto energii tak, že se přivtělí na auru živých lidí.

Živému člověku to může způsobovat mnoho potíží. Především úbytek energie, ale také neschopnost svobodného rozhodování a vývoje, protože přivtělené duchovní bytosti mohou značně ovlivňovat myšlení a chování člověka. Často dělá nebo říká věci, které by normálně nedělal. Přivtělená duchovní bytost může být dokonce někdy příčinou alkoholismu, schizofrenie, přejídání, averze vůči druhému člověku, ale také příčinou sklonu k sebevraždě.

Vždy je pro přivtělenou duchovní bytost i pro jeho hostitele dobré, když je tato duchovní bytost odeslána do míst, kam patří. I v případě, když zde zůstává pro to, aby ochraňovala pozůstalého. Protože pokud odejde kam patří, může se svobodně rozhodnout, zda se opět vrátí jako ochránce, ale tentokrát už nebude ubírat svému blízkému energii.
 

Bloudící

 
Tyto duchovní bytosti patří do stejné kategorie, jako přivtělené duchovní bytosti. Berou však energii ze silného energetického místa. Jsou známy jako ti, kteří „straší“. Jde o duchovní bytosti, které jsou vázány k určitému místu, někdy také předmětu. Často je k sobě přitahuje přítomnost psychogenní zóny.
Mohou způsobovat noční můry u osob spících v jejich „teritoriu“, projevují se zvuky, pachy,průvanem, studenými závany, pouštěním vody, blikáním světla, vypínáním a zapínáním přijímačů a někdy i pohybováním nábytku. Jsou známy i případy jejich zjevování se.
 

Vyšší duchovní bytosti a andělé

 

http://blog.amandanorman.com/wp-content/uploads/2009/08/SCAngelNightTime_thumb.jpg

 

 
V tomto případě jde o duchovní bytosti, které není třeba nikam odesílat a ani bych to nedoporučovala. Ostatně to ani nelze. Jsou to totiž nádherné bytosti, které se z vlastní vůle rozhodly nám živým pomáhat , chránit nás a na naší cestě nás vést.
Jsou vám stále nablízku a každý z nás má neustále u sebe mi¨nimálně jednoho anděla, který je jeho věrným průvodcem. Během života se tyhle bytosti mohou mnohokrát vystřídat. protože s vámi zůstávají vždy po dobu, po kterou plníte určitý životní úkol. Pokud se vám podří s nimi navázat kontakt a nebudete se stydět žádat je o pomoc, rozhodně se váš život změní v cestu plnou zázraků. A úplně největší sílu má, když svého anděla požádáte, aby pomohl někomu druhému.
 

Živelní duchové

 

http://41.media.tumblr.com/ea5fd7e84ca9bdce810e8e26cb3e55c0/tumblr_nee3ttSz5d1tqfyozo1_500.jpg

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.
Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

(http://www.tetakaterina.cz )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(Lenka, 2. 8. 2013 15:47)

Když nevěříš ty tak si nevěř a nech ty co věřej , nechápu proč sem píšeš něco a čem nevíš jestli je nebo není.Když nevěříš tak si myslíš že není ale pravdu nikdo neví

club

(Monča Martinková, 23. 7. 2013 15:32)

Ahoj já jsem Monika a je mi 9 a hrozně mě zajímaj paranormální aktiviti mám duchařský club (na webu neplatí) a mám tam dva šéfi já a Tinka (druhý šéf) tak jme u nás na zahradě (máme tam 10 hrobů domácích mazlíčků) tak mám v mobilu takovej panel jevi a tam jsem zaznamenala psa králíka a potom na dvoře jsme cítili takovej pocit a něco se mi zjevili před očima věřte mi prosím přísahám že se to stalo.

Re: club

(Lucy, 2. 8. 2013 15:45)

Hele samozřejmě že ti věřim , ale moc se mi nechce věřit že je něco v mobilu

strašení

(Lenka, 27. 6. 2013 19:10)

dobry den,ja mam strach že to nepomuže.Už jsme uvažovali se odstěhovat jestli pak bude klid.Kdyby jsme aspon věděli kdo to muže bejt.A ten pan Jan Rudčenko jak se naněj mužu otočit kdyby nahodou.Dcera Eliška ta už kouka i odpoledne do dveří,a včera tu byla babička a měla hrozně divny pocit jako kdyby nanas nikdo koukal a to bylo 10hod rano.

Re: strašení

(Admin, 29. 6. 2013 23:04)

Pokud je na vas entita napojena muze pte se stehovat do nekonecna. Prijal nych nasledna opatreni parapety a prahy v dobe bych posypal soli s tim ze bych usporadal jakousi soft seannci ori ktere musirpte jasne entite dat najevo ze ji nechcete v dome. Mpnic jineho ke nenapada ono uprimne krome vysveceni domu seance a vysokeni oarapetu moc prostredku neni

strašení

(Lenka, 24. 6. 2013 14:50)

Dobry den,tak opět se navas otačím.Nevím už jak dal.V březnu jsem vam psala co jse mi stalo.A ze čtvrtka na patek se to opakovalo.Bouchani do prosklenych dveří v obyvaku.A to dveče zaviram na kliku.Mala se zbudila a už nechtela bejt v postilce a furt natahovala ručičky že chce bejt umě.Tak jsem si ji dala ksobě do postele najednou si sedla a furt ukazovala na dveře.A neco si pořad povidala.Elišce je 17měsicu.Ale blbej pocit jsem měla to jo-Pak po delší době mala usla ale musela jsem svítit jinak začla hrozně brečet.A pak najednou jsem ucítila jako kdybych byla od pasu dolu ponořena v ledove vodě.A od pasu nahoru jsem byla spocena a nemohla jsem se ani hnout.A rano jsme vstali a mala utikala do kuchyně a koukala pořad na dveře v předsini a když jsem šla do pokoje tak mala šla zamnou ale najednou se zarazila a šla zpatky do kuchyně.Furt koukala na ty dveře a opět si něco brumlala.Ja opravdu nevim co daDekuju za odpověd.LENKA jo a to ještě se taky stalo přitelovi koukal večer na televizi a najednou slyšel hrozny dychaní tak vypnul televizi a to přestalo.A jak ji zapnul tak znovu

Re: strašení

(pavla, 27. 6. 2013 12:30)

Dobrý den, zkoušela jste si domu pozvat faráře?Ten vysvětí Váš dům/byt to by mohlo pomoci...Pokud ne, zkuste kontaktovat os. jménem Jan Rudčenko, ten se zabývá problémy Vašeho typu..

Re: strašení

(Admin, 27. 6. 2013 16:13)

Tady Pavla ma prqvdu ted uz bych nechal dum vysvetit nnic jineho me nenapada

strašení

(Lenka, 9. 3. 2013 21:03)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat moje je 14 let po smrti a ted poslední dobou se nám dějou doma podivné věci v noci slyšíme jak někdo bouchá do dveří v obýváku a do toho začne řvát pták tak tam jdu protože si myslím že vylítl s klece a přesto seděl v zavřené kleci tak si jdu lehnout a zachvíli slyšim bouchnutí víkem u koše přitom vim že koš zavírám.A ten den večer moje dcera 1 rok pořád ukazuje na mojí fotku zesnulé sestry a pak tohle se odehrává a poslední dobou se dcera v noci budí křikem a není k utišení a když jí konečně utišim a položim jí do postýlky tak natahuje ručičky že chce ke mě jak kdyby měla zněčeho strah.Je to tak 3 měsíce zpátky šla jsem z kuchyně do ložnice bylo to přes den a když jsem vyšla na chodbu tak jsem viděla před sebou nějakou paní že do ní narazim tak jsem se musela vyhnout ale nikdo tam nebyl.A přítel když spal tak slyšel že tam někdo dýchá.Můžete nám poradit co by to mohlo být?Děkujeme

Re: strašení

(Devils_PIMP, 10. 3. 2013 23:17)

Dobry den - je dost mozne ze se jedna o ducha vasi zesnule (sestry (?) pokud tomu tak je jde z jejiho pohledu o nejake nedoresene veci a je nutne aby si duse uvedomila ze je po smrti zkuste treba nahlas rici (jako byte si povidala se sestrou) ze je vse fajn ze ji sice postradate ale ze je cas aby odesla apod - obklopte se klidem a pohodou entity casto citi negativni energii. Kdyby to nepomahalo ozvete se nam na nas mail paranormal-activitipa@seznam.cz

Re: Re: strašení

(Daniel Svoboda, 11. 3. 2013 21:46)

Máte tedy za to chovat se k tomu duchovi jako k obyčejnému echu smrti ? Nejsem si jist zda to zabere ale zkusit se to může .

Re: strašení

(eleonora, 20. 4. 2013 12:10)

Pořidte si kočku ! Pomůže to vlastní skušenosti

rochlova

(kamila, 12. 4. 2013 17:47)

chci vedet ducha

Re: rochlova

(Admin, 12. 4. 2013 17:53)

Muzu Vas uklidnit - neni to nic hezkehi

Re: rochlova

(Daniel Svoboda, 12. 4. 2013 18:19)

Věřte mi NECHCETE !

Nevysvětlitelné příhody...

(Pajka, 9. 4. 2013 14:09)

Moje první setkání s nečím nevysvětlitelným se stal když mi byly 4roky,bylo už ráno do okna svítilo slunce které mě probudilo,pamatuji si to jako kdyby se to stalo včera.Ležela jsem v posteli a náhle jsem uslyšela divný zvuk,jako by někdo s něčím bouchnul,ale bylo to slabé,pak jsem ucítila vibrace,hned vedle mé postele u nohou jsem měla velký dřevěný starý stůl který se jemně trásl a když jsem se podívala pořádně tak jsem si všimla že je několik centimetrů nad zemí a celý se třese...byla jsem v šoku a bála jsem se pohnout nebo zakřičet....po chvilce jsem začala brečet a v tom vešla do pokoje moje mamka,v tom okamžiku stůl stál nehnutě na svém místě a nic se nedělo jen ná byla vyděšená a když jsem se stím svěřila mamce nevěřila mi,myslela si že jsem si to vymyslela tak mi řekla že se mi to zdálo,samozřejmě že to mohl být sen,ale já si myslím že ne,zážitek to byl silný a můj první.Moje maminka nikdy na tyhle věco moc nevěřila,ale svěřila se mi že když jsem byla miminko,můj otec spal v ložnici,mamka v obýváku a já v pokoji,mamku probudil divný zvuk,takové zvláštní hučení a viděla za oknem hrozně silné světla,hrály všemi barvami a ona se hrozně vyděsila a když ten zvuk uslyšela v mém pokoji a ty světla se tam přemýstili taky musela sebrat odvahu,měla o mě strach,když vešla přestalo to,já klidn spala v postýlce a dál se nic nedělo jen byla vyděšená.Nevím co to mohlo být,halucinace,nebo něco nadpřirozeného,nebo ufo..těžko říct,každopádně mě to do mamky překvapilo.Nevím jestli to nějak souviselo semnou.Moji přátele mi od mala říkali že jsem taková tajemná,že vnímám některé věci jinak než ostatní,a že si všímám věcí.V mém dětství jsem zažila celkem hodně příhod s přízraky,a párkrát semnou u toho byl i někdo druhý a viděl zažil to samé co já.Nejhorší však bylo když jsem zůstávala doma sama,třeba i přes den,to jsem často slýchávala kroky,nebo slyšela šeptání,měli jsem doma starší gauč a ten vždycky lupnul když si do něj někdo prudce sedl.Nikdy když nás doma bylo víc sám od sebe nelupal,ale když jsem byla doma sama,dělalo to vždy,jednou jsem se odvážila se jít na gauč podívat když jsem uslyšela ten lupavý zvuk a uviděla jsem v gauči důlek jako by tam někdo seděl...měla jsem strach...mám respekt k takovým jevům ale zároveň mě zajímají a věřím v to.Je jedno na jakém místě jsem,když jsem se přestěhovala do rodinného domku k rodičům mého přítele a čekala jsem dítě,slýchavala jsem zase divné zvuky když jsem tu byla sama,reagoval na ně i náš pes.Bydlíme v přízemí a přítelovi rodiče nahoře.Když nebyli doma(přes den) slyšela jsem tam kroky jak někdo chodí z pokoje do druhého,nikdy jsem se nešla podívat,bála jsem se že ,,něco" uvidím.Vstupní dveře do domu jsou dřevěné těžké a pokaždé hodně vržou když se otevírají.Jednou jsem zase byla doma sama jen se psem a slyšela jsem zabouchání na dveře,pes utíkal ke dveřím a kroutil ocasem,než jsem tam došla slyšela jsem to vrznutí a byla přesvědčená že někdo přišel,ale když jsem tam došla,nikdo tam nebyl,dveře byly zamčené pes se na mě zmateně koukal a kyž jsem koukala přes okno ven k brance taky tam nikdo nebyl,neovážila jsem se dveře otevřít,říká se že je za dveřmi smrt když někdo bouchá a nikdo tam není.tu rozhodně do domu nechceme!
Musím zaklepat na dřevo..od té doby co se mi narodilo dítě jsem žádný divný zážitek neměla a jsem ráda protože doma nic takového zažívat nechci,už kvůli malému.Zůstaly mi jen dzvláštní živé sny které mívám celý život,ale na ty jsem si vykla.Co mě teď láká je jezdit po tajemných místech v ČR a zkoušet nafotit nějaké fotky ...třeba se podaří vyfotit něco záhadného...děkuji Pajka z Ostravy

zdravim

(lukas, 3. 4. 2013 15:10)

zdravim uz od mala semi stava kdyz spim tak s kamenim a mam pritom otevrene oci a nemohu mluvit spis septam ( a to se snazim rvat se vseh sil) ale nejde to a nemohu se vubec hejbat prijde mi ze me nekdo skrti trva to chvlku pak to prestane

Re: zdravim

(Daniel Svoboda, 3. 4. 2013 19:41)

mohlo by to být woodoo nebo něco podobného . nejsem si jist

Re: zdravim

(admin, 5. 4. 2013 9:49)

Dobry den woodoo to nebude,

osobne si vsadin na Nachtmoora - jedine co mi nestimuje je ze jste jeste na zivu pokud je to Nachtmoor. Nachtmoor je jediny kdo dusi v noci sve obeti tim ze jim seda na hrudnik. Zbavit se ho bohuzel moc nejde - jeste se pokusim neco zjistit ale jedine co pomaha je myslet na to ze si prejete aby odesel...

Re: Re: zdravim

(mirek, 6. 4. 2013 14:25)

Jednou mě o tom říkala moje babička,stalo se to dědovi nemohl mluvit hýbat se jen koukal jako by ho někdo držel tak babička rychle vzala koště položila na zem směr ke dveřím štětinama a dědu to pustilo ale měl otlak prstů na ruce ale prý to koště pomáhá.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »