Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Duchové


Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým významem, někdy zaměňovaný s ženskou formou „duše“: (wikipedia)

Dle toho, co jsem vy pátral já, je duch vlastně otisk duše. Vzníká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní - ale mohou být také násilní .

 

Pokřivené duše

Jde o duchy, kteří se mstí za svou smrt. Většinou nechávají své oběti zemřít hrůzou. Jde jim ale o to samé co normálním duchům - upozornit na sebe. Pokus se podaří jejich případ vyřešit odejdou v klidu a v míru. Na toto téma bylo natočeno spousta filmů. Jením z nejlepších je Smrtící nenávist (viz filmy). Následuje pár obrázků pokřivených duší. (jedná se o montáže ne o reálná fota).

 

http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/c/c3/The_Car_Crash-_The_ghost_girl.jpg/revision/latest?cb=20140312164741

 

Přírodních náboženstvích se oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu. Lze ho žádat o pomoc a o radu, může chránit dům a majetek. Pokud ale nebyl zemřelý řádně pohřben, může se jeho duch vracet (srv. anglické revenant, strašidlo) a pozůstalé sužovat. Duch v nad-individuálním smyslu je potom jakési zosobnění tohoto společného principu, nadpozemská a nehmotná, ale osobní síla, kterou se lidé mohou snažit oslovit, ovlivnit a naklonit si ji (srv. indiánský Velký Duch).
V Bibli

Ve Starém zákoně se vyskytuje „duch Boží“ jako přímé působení Hospodinovo, jeho „slovo“ ve světě a mezi lidmi: účastní se stvoření světa (např. Gn 1,1 (Kral, ČEP), oslovuje proroky a ukládá jim, co mají hlásat (např. Iz 11,2 (Kral, ČEP); Ez 11,5 (Kral, ČEP). Provází své vyvolené, dodává jim odvahu a moudrost v rozhodování. Naopak duchům zemřelých se má Izrael vyhýbat.

Podobně je tomu i v Novém zákoně (např. Sk 2,4 (Kral, ČEP), kde ale už slovo duch zpravidla neznamená životní princip, nýbrž na jedné straně je Duch Boží, Duch svatý (např. Mk 13,11 (Kral, ČEP) a na druhé zlí, nečistí duchové (např. Mk 7,25 (Kral, ČEP). Vyskytuje se také protiklad ducha a těla (např. J 3,6 (Kral, ČEP) a důležitý protiklad ducha a „litery“, doslovného znění Zákona (např. 2K 3,6 (Kral, ČEP); Duch potom znamená také svobodu 2K 3,17 (Kral, ČEP).


Dělení duchů

 

"Otisky"

http://static.ddmcdn.com/gif/the-science-behind-ghost-sightings-131028-shadow.jpg

 
Každý člověk, který zemře, dostane v okamžiku své smrti šanci jako duchovní bytost projít světelným tunelem a dostat se tak do míst, kde bude poučen a osvícen. Tam má příležitost zhodnotit své konání v uplynulém životě a setrvat tam až do okamžiku své další inkarnace-tedy opětovného narození.
Někteří lidé ale okamžik, kdy se pro ně otevře světelný tunel, propásnou. Stává se tak z mnoha důvodů: závislost na jiné bytosti, závislost na majetku, potřeba cosi dokončit, strach, nedůvěra v posmrtný život, zmatenost z nastalé situace ap. Tyto bytosti pak zůstávají mezi námi bez hmotného těla, bez možnosti komunikace s námi a bez šance dále se duchovně vyvíjet.

Pro tuto svou existenci ovšem potřebují čerpat energii a jedinou jejich šancí je, brát tuto energii tak, že se přivtělí na auru živých lidí.

Živému člověku to může způsobovat mnoho potíží. Především úbytek energie, ale také neschopnost svobodného rozhodování a vývoje, protože přivtělené duchovní bytosti mohou značně ovlivňovat myšlení a chování člověka. Často dělá nebo říká věci, které by normálně nedělal. Přivtělená duchovní bytost může být dokonce někdy příčinou alkoholismu, schizofrenie, přejídání, averze vůči druhému člověku, ale také příčinou sklonu k sebevraždě.

Vždy je pro přivtělenou duchovní bytost i pro jeho hostitele dobré, když je tato duchovní bytost odeslána do míst, kam patří. I v případě, když zde zůstává pro to, aby ochraňovala pozůstalého. Protože pokud odejde kam patří, může se svobodně rozhodnout, zda se opět vrátí jako ochránce, ale tentokrát už nebude ubírat svému blízkému energii.
 

Bloudící

 
Tyto duchovní bytosti patří do stejné kategorie, jako přivtělené duchovní bytosti. Berou však energii ze silného energetického místa. Jsou známy jako ti, kteří „straší“. Jde o duchovní bytosti, které jsou vázány k určitému místu, někdy také předmětu. Často je k sobě přitahuje přítomnost psychogenní zóny.
Mohou způsobovat noční můry u osob spících v jejich „teritoriu“, projevují se zvuky, pachy,průvanem, studenými závany, pouštěním vody, blikáním světla, vypínáním a zapínáním přijímačů a někdy i pohybováním nábytku. Jsou známy i případy jejich zjevování se.
 

Vyšší duchovní bytosti a andělé

 

http://blog.amandanorman.com/wp-content/uploads/2009/08/SCAngelNightTime_thumb.jpg

 

 
V tomto případě jde o duchovní bytosti, které není třeba nikam odesílat a ani bych to nedoporučovala. Ostatně to ani nelze. Jsou to totiž nádherné bytosti, které se z vlastní vůle rozhodly nám živým pomáhat , chránit nás a na naší cestě nás vést.
Jsou vám stále nablízku a každý z nás má neustále u sebe mi¨nimálně jednoho anděla, který je jeho věrným průvodcem. Během života se tyhle bytosti mohou mnohokrát vystřídat. protože s vámi zůstávají vždy po dobu, po kterou plníte určitý životní úkol. Pokud se vám podří s nimi navázat kontakt a nebudete se stydět žádat je o pomoc, rozhodně se váš život změní v cestu plnou zázraků. A úplně největší sílu má, když svého anděla požádáte, aby pomohl někomu druhému.
 

Živelní duchové

 

http://41.media.tumblr.com/ea5fd7e84ca9bdce810e8e26cb3e55c0/tumblr_nee3ttSz5d1tqfyozo1_500.jpg

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.
Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

(http://www.tetakaterina.cz )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Přítomnost ducha ?

(Admin, 3. 3. 2013 18:46)

Vas pripad je velmi slozity. Kazdopadne jste otevreli astral a bez zkuseneho media je to jako nechat otevrene dvere od bytu a mohl by si tam vlest kdokoli coz je presne vas pripad krome ducha vasi prababicky se astralem protahli ven i jine entity. Doporucuji byhledat nejake dobre medium. Problem je ze jinak duse do astralu asi zahnat nepujde. Jelikoz nelze entity s urcitosti identifikovat obratte se na tohoto cloveka on uz asi bude vetet lepe https://www.facebook.com/dan.svoboda.1

Otázka.

(Jára., 18. 2. 2013 17:31)

Dobrý den,mám takovou otázku.Už tak rok se zajímám o duchy a tyhle příbehy lidí a nedávno sem se dozvěděl od táty že Můj děda který umřel před X lety měl to samé.je možné že bych to něják podědil nebo něco ? Duchové to je opravdu moje i když se jich strašně bojím .
Děkuju za odpověď.

Re: Otázka.

(admin, 18. 2. 2013 19:44)

Dobry den. Miziva moznost tu je, ale jde spise o souhru nahod. Duchu se nemusite bat z jistych okolnosti

Otázka.

(Jára., 18. 2. 2013 17:31)

Dobrý den,mám takovou otázku.Už tak rok se zajímám o duchy a tyhle příbehy lidí a nedávno sem se dozvěděl od táty že Můj děda který umřel před X lety měl to samé.je možné že bych to něják podědil nebo něco ? Duchové to je opravdu moje i když se jich strašně bojím .
Děkuju za odpověď.

otázka

(Maruska, 12. 2. 2013 11:53)

Můžu se prosím zeptat jestli se může duch nebo zjevení objevit i v našem domě ,který jsme nekoupili ale postavili ?
Děkuji .

Re: otázka

(Admin, 12. 2. 2013 20:26)

Ano pokud je tento dum postaveny na byvalem pohrebisti, bojisti ci podobnem miste

...

(honza, 9. 1. 2013 20:53)

ahoj jsem Honza je mi 17 let a hledám někoho v okolí Trutnova kdo má zájem a nebojí se duchů a paranormálních jevů někoho kdo se nebojí třeba v noci pátrat po zřícenináćh hradů a pátrat po duchách a paranormálních jevech kdo má zájem tak ať píše na mail az222@seznam.cz

Duch vedle spící osoby

(Milan , 3. 1. 2013 3:13)

Dobrý večer, 28.11. jsem zde psal příspěvek o tom jak strejda v nemocnici umírá a chodí v noci navštěvovat maminku. Tak strejda zemřel 7.12. a maminka mi zemřela 17.12. Do posledního dne tvrdila že za ní pořád chodí a dělá jí neplechu ( tahá za nohy a deku apod. ) Nevím co to bylo, proč to bylo , maminka měla i slabší halucinace, časovou dezorientaci ale výraz v jejich očí a člověk když byl u ni a maminka říkal že teď tady stojí a řekni mu aby šel pryč. Opravdu nevím jaké byli přesné důvody, ale nic více mě nemrazilo v zádech.

duchove

(dominika, 12. 12. 2012 13:42)

verim na ne ale chci mit sveho ducha bylo by to super ale aby byl dobry

Re: duchove

(Admin, 12. 12. 2012 15:16)

Dobri duchove - to je tezke - kazdy duch svym zpusobem strasi. Protoze duchove tu vetsinou neco resi svou minulost nedoresene zalezitosti apod. a dozaduji se "strasenim" pozornosti.

DP

duch vedle spící osoby

(Nikol, 22. 11. 2012 18:58)

Dobrý den,ráda bych se zeptala co znamená,když člověk spí a cítí vedle sebe člověka ducha který neni mrtvý ale žije.Děkuji

Re: duch vedle spící osoby

(Milan , 28. 11. 2012 2:37)

Dobrý večer, u nás doma se děje podobná věc. Mám maminku a ta je nemocná, její bratr je v nemocnici a umírá a mamince jsme to skrz zdravotní stav neřekli. Ale maminka si stěžuje že právě tento strejda za ní v noci chodí a spí s ní v posteli a nebo kouká na televizi a mlčky nic neřekne. Dnes v noci se tam objevil i s psem, ležel a hladil maminku, lehl si na druhou stranu postele a pak mizel. Celkem nás to doma vylekalo. Může to být nějaké propojení a nebo se sní třeba strejda už loučí ? Velice děkuji za opověd Milan

Re: Re: duch vedle spící osoby

(admin, 28. 11. 2012 15:38)

Jak jsem psal i zde jistě půjde o jednorázovou věc týkajícího se úzkého vztahu mezi subjekty. Není třeba se obávat, jen danou věc přijmout. Pokud se subjekt od subjektu oprostí a bude na něj jen tu a tam vzpomínat duch zmizí. Ale jak jsem řekl tohoto netřeba se obávat, je známa spousta podobných případů z celého světa.

Re: duch vedle spící osoby - žijící

(admin, 28. 11. 2012 15:35)

Dobr den, jistě se jedná o člověka, se kterým má daná osoba velmi úzký citový vztah, nebo po něm silně touží. Jde o parapsychologický vjem. Je silně spojen s city a emocemi. Pokud se osoba chce takového "ducha" zbavit musí se od dané osoby oprostit. Od této entity však nehrozí žádné ohrožení.

STRACH

(špáratko..., 7. 10. 2012 10:31)

podívejtese bojím se ....ale moc ráda si čtu horory..ve 3:15 zemřeš!!!!
opravdu se bojim ale ráda se bojim :-)))
napište tady někdo fakt hroznej horor.....


DÍK ....ŠPÁRÁTKO....

Re: STRACH

(Dp, 7. 10. 2012 20:16)

Milá špárátko. Dobrý horor se hledá velmi těžce - notabene psaný - doporučím ti E. A. Poea a Kinga mistři v oboru psaných hororů

Admin

Duch V Domě

(Sabina, 3. 2. 2012 23:56)

Já se doma bojím i spát protože se nám z ničeho nic teleportovelo kvítko z koupelny do kuchyně... Nebo moje panenka se objevila uprostred obíváku a to doma nikdo nebyl... Nebo nám rozházali poskládané prádlo. Je toho moc... Umí duchové nějak teleportovat věci?? Sliše jsme vrzání postele v mém pokoji. Je to strašné

Re: Duch V Domě

(Devil_PIMP, 5. 2. 2012 19:23)

Dobrý den Sabino,

asi Vás moc nepotěším. Ano duchové umí zadcházuet s věcmi stejně jako my, to znamená je vzít a klidně je přemístit. O teleportaci nic nevíme. Každo=adně vrzání postele a pohyb s jemnými věcmi jako je kvítko nebo panenka , bychom typovali na nějakeho divciho ducha - nesysela jste traeba chichot nebo tak? Projedte historii domu pak vam budeme schobi poradit vice.

S pozdravem

DP
šéfredaktor

Re: Re: Duch V Domě

(klaudie gabčová, 23. 9. 2012 15:28)

musela jsem jít spát a slyšela jsem zvuky ze sklepa a tak jsem se tam šla kouknout nic , nikdo tam nebyl rychle jsem běžela do pokoje ,bála jsem se ale nechtěla jsem to dát znát. druhou noc jsem slyšela cinkání šla jsem
zas do sklepa ale to už předemnou stál krvaví chlap rychle jsem se ohnala tyčí ale prošlo to nim. rozbušilo jsemi srdce ,šla jsem pomalu po spátku ale on si toho všiml začal řvát ty mrcho , zabiju tě zabiju tě a potom zmizel . od té doby vím že důchové jou , pá pá lidičkové.

nechápu

(Kubík, 25. 7. 2012 19:41)

Dobrý den, nikdy jsem nevěřil na duchy ani na to co tu lidí píšou na těchto stránkách až do té doby, kdy jsem se z mojí přítelkyní díval večer na tv. a zničehonich jsme slyšely z kuchyně podivné praskání a klepání po podlaze tak jsem se tam šel podívát a jak jsem rožl světlo tak explodovala sklinka v kuchynské lince strasne zme se lekly byla to opravdu rána a když už jsem se odhodlal otevřít dvířka tak se ta sklina na mě vysipala a byla na úplně malé střípky ani nevyly ostré bylo to jak malé diamanty, vubec nic s té sklenice nezbylo a najednou jsme slyšely podivné zvuky v koupelně, ale to už jse mi opravdu scvrkla prdel a nemel jsem odvahu tam jit,ale vubec sme to nepochopily tak co myslíte??? po dlouhých debatách s moji přitelkyni jse docílily k tomu závěru že to musel být nějaký pěkně pomatený duch nikdo nám to nevěři


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »